Bodová svítidla

Kvalitní světlo přesně tam, kde potřebujete – a také velmi elegantní design, který se hodí prostě kamkoliv. Moderní bodová svítidla odvedou skvělou práci v obýváku pro dotvoření atmosféry klidného podvečera a oceníte je i v ložnici či koupelně. Skvěle nasvětlíte také chodbu nebo schody. Díky těmto typům svítidel můžete osvětlit konkrétní místa v bytě či domě. Jinak řečeno, už žádné temné kouty. Obrazy, dekorativní předměty a tak podobně, vše může být na očích, a to nejen pro návštěvy. A v neposlední řadě, regulujte si osvětlení podle sebe, pohyblivé reflektory jsou totiž zajímavou vychytávkou, kterou ocení snad úplně každý.

Zajímavý tip na centrální osvětlení

V dnešní době se hojně využívají i takzvané bodové lustry, které vytvoří v každém interiéru zajímavou světelnou kompozici. Výrazné linie a využití moderních materiálů působí velice vzdušným dojmem, hodí se i do menších bytů, kde opticky lehce zvětší prostor. Jejich výhodou je také jednoduchá instalace, kterou zvládne snad opravdu každý. Stejně tak lze ocenit i relativně malé rozměry, nikdo přeci nechce mít doma lustr, který vyžaduje častou údržbu a prakticky denně na něj sedá obrovské množství prachu. Byť ano – takový křišťálový lustr působí víc než luxusním dojmem.

Životnost doslova na jedničku

Přednostní moderních bodových svítidel je i jejich dlouhá životnost. Zvláště LED bodovky vydrží klidně až dvacet tisíc hodin provozu (nebo ještě déle) – a poté se jen o něco zmenší jejich svítivost, rozhodně neprasknou jako klasické žárovky. Takže žádné střepy a především také minimální náklady na provoz. Jen si to srovnejte – 0,5 W či 1 W oproti klasickým žárovkám 40 nebo 60 W, to už je skutečně pořádný rozdíl, který lze v rodinném rozpočtu opravdu pocítit. Vyšší vstupní investice se tak díky tomu poměrně brzy vrátí.

Nemusí zůstat jen u čistě bílé

Na výběr máte z velkého množství různých stylů a odstínů. Proč mít doma smetanově bílé bodové svítidlo, když je možné pořídit si elegantní chrom nebo třeba sytě černý kousek? Promyslete si určitě dobře i tvar, někdo raději kruhové – ale do jiného interiéru se určitě hodí vestavné hranaté bodové svítidlo. Pokud váháte, nechte si poradit od bytového designéra.

Všestranné využití je samozřejmostí

Bodová svítidla nemusí zůstat jen součástí interiéru Vašeho bytu. Pokud vlastníte prodejnu – v podstatě s jakýmkoliv myslitelným zbožím – bude určitě dobré patřičně nasvítit vitrínu nebo výlohu. Zákazníci si pak lépe všimnou předností prodávaných výrobků. A co pohostinství nebo výstava vlastních obrazů? Ano, i tam se tento typ svítidel více než hodí.