Moderní zdroj vytápění představují tepelná čerpadla a nové kotle na dotaci

Nároky na vytápění v domech byly, jsou a budou, liší se ale způsob, jaký se teplo vytváří. Je to logické, svět se neustále mění, my také a s tím i zdroje a metody, kterými doma topíme. Dnes je pro nás důležitý především výkon, snadné ovládání a nenáročnost na čas, samozřejmě cenová přijatelnost, nízké emise a také to, aby během topení nevznikal velký nepořádek. Hodně se mluví o kotlích na dotaci a o tepelných čerpadlech.

Jak fungují tepelná čerpadla

Moderní požadavky na tepelnou pohodu v domě splňují tepelná čerpadla, stále vyhledávanější zdroj energie. Na jakém principu fungují? Je to jednoduché, představit si to lze jako obrácený princip ledničky. Tepelné čerpadlo bere energii z okolí, nízkoteplotního zdroje jako je vzduch, voda nebo země, a ten následně ohřívá a vytvořené teplo je využito pro ohřev vody nebo vytápění stavby, kterou může být rodinný domek i sídlo firmy.

Přednosti tepelných čerpadel

Pokud shrneme výhody takového tepelného čerpadla, zjistíme, že jde o zdroj šetrný k životnímu prostředí, s vysokou účinností a zároveň nízkými provozními náklady, typický stabilním výkonem a snadnou obsluhou.

Vybíráme tepelné čerpadlo

Při nákupu musíme zhodnotit účinnost čerpadla a také vybrat typ zdroje (voda, země, vzduch), který budeme využívat. Tepelné čerpadlo vzduch voda je nejčastější, snadno se instaluje a pořizovací náklady jsou velmi příznivé, jako zdroj využívá okolní vzduch. Druhý nejčastější typ je tepelné čerpadlo země voda, využívající teplo země. Zohlednit bychom také měli to, jak čerpadlo ovlivní vzhled domu a jak variabilní jsou možnosti jeho umístění.

Kde čerpadlo koupit

Předním dodavatelem různých kvalitních tepelných čerpadel je u nás firma Solarex. Ta je členem Asociace pro využití tepelných čerpadel, držitelem mnoha akreditací, certifikátů a ocenění v oblasti alternativních zdrojů energie. Firma dodává, montuje a servisuje tepelná čerpadla zejména v Praze, Plzni, Rakovníku, Chomutově nebo Lounech, ale i když jste odjinud, můžete se na ni s klidem obrátit.

Je libo klimatizaci?

Solarex pro vás bude mít i řešení klimatizování domu, pokud o klimatizaci uvažujete a dosud jste si ještě žádnou nepořídili, nebo nejste s tou stávající spokojeni. Dnes už existují chytré klimatizace, které většinu parametrů vyhodnotí za vás, jsou ekonomické, mají moderní design a jednoduché ovládání. Například chytré čidlo dokáže zjistit, že v místnosti nikdo zrovna není a sníží teplotu.

Úsporné kotle

Kromě tepelných čerpadel se Solarex zaměřuje i na další aspekty vytápění domů. Sehnat můžete kvalitní a úsporné kotle na uhlí Benkov, které jsou pro spalování tuhých paliv nejšetrnější a technicky nejdokonaleji řešené. Zapadají do konceptu tzv. energeticky úsporné kotelny a splňují přísné emisní parametry.

One thought on “Moderní zdroj vytápění představují tepelná čerpadla a nové kotle na dotaci

Comments are closed.