Na co se zaměřit při výběru domu na klíč

Plánujete nechat si postavit dům na klíč, ale bojíte se, že se pustíte do rizika, které přinese nepříliš dobrý výsledek? Kvalitní domy na klíč bohužel nejsou samozřejmostí a u každého poskytovatele je dobré prověřit si několik základních faktorů. Jaké to jsou?

Použité materiály a technologie

Kvalitní zděný dům nebo dřevostavba na klíč se pozná podle toho, že jsou na výstavbu použity vhodné materiály. Nízkoenergetické cihly, správná izolace nebo pořádná střešní krytina. To jsou věci, které je dobré si ověřit před zahájením spolupráce s firmou, která nabízí výstavbu domů na klíč.

Doložení kvality pomocí světových certifikátů

Pořádné rodinné domy na klíč by měly mít svoji kvalitu doloženou i na papíře. Britské, kanadské nebo švýcarské certifikáty za nízkou energetickou náročnost, skvělé izolační vlastnosti nebo použití moderních technologií zajišťují maximální kvalitu vašeho nového vysněného domu. Dřevostavby na klíč, které mají prestižní kanadské ocenění Solid Wood Construction jsou ztělesněním pravé, pořádné dřevostavby s dlouhou životností.

15708-slider-dum-na-klic-11-211-metru-5-2-garaz-zdene-domy-na-klic-drevostavby-na-klic-1

Vhodné financování

Dalším důležitým parametrem je to, jak budete dům na klíč financovat. Zkušený bankéř vám může navrhnout hypotéku, u které budete platit měsíční splátku ve výši pouze průměrného měsíčního nájmu. A za několik měsíců se dům stane vaším majetkem. Ve většina případů a při výběru chytrého řešení by tedy financování nemělo být problémem a kvalitní firma zabývající se výstavbou domů na klíč by vám měla podat pomocnou ruku nebo navrhnout vlastní řešení.

Poskytnutí záruky

Na celý dům by měla být poskytnutá záruka po dobu alespoň 3 let. Některé nízkoenergetické domy na klíč navíc nabízí záruku na střešní krytinu v době až 33 let. Jedině s použitím kvalitních technologií a materiálů, na které se stavitel domu na klíč nebojí dát záruku, je jistotou domu, který spolehlivě vydrží oo dlouhou dobu.