Pěkně upravená zahrada

Už jsme se dočkali! Léto v plném proudu. Po dlouhých zamračených dnech opět můžeme užívat vlídných slunečných paprsků. Příroda ožila. Již odkvetly jarní květiny a majitelé zahrad si čím dál tím více uvědomují, že léto není jen časem radovánek a potěšení, ale také obdobím perné dřiny. Loni jsme s ustaranými výrazy sledovali vyprahlé travní plochy a proklínali přílišné sucho. Letos okolní zeleň jenom bují. Tráva vyrostla bezmála do výše ramen a naše zahrada úpěnlivě volá po pořádku. V dřívějších dobách byl každé letní ráno na venkově slyšet zvuk naklepávání kosy, který byl následován svištěním jejího ostří. Každá senoseč byla těžce vykoupena potem. Dnes je tomu jinak. O zahradu se postará technika. Na trhu najdeme bohatou nabídku sekaček a žacích strojů všeho druhu.

Komfortní křovinořez

Potřebným pomocníkem, bez kterého se jistě neobejdeme, je křovinořez. Nyní už můžeme získat i takové varianty vyžínačů, které nás zbaví trávy i v místech hůře přístupných a málo prostorných. S použitím vhodného příslušenství můžeme mechanicky zastřihnout a prořezat živý plot. Každý, kdo je nucen pravidelně vysekávat meze i s nálety stromků nebo vysoké kopřivy, ví, že se jedná o práci obtížnou. Proto se i výrobci podobných zařízení soustředí při vývoji nových typů nejen na jejich účinnost, ale i na komfortní obsluhu a příjemné ovládání. Křovinořezy Honda disponují širokými zádovými popruhy, které se při práci nezařezávají, a uživatel má spíše pocit pevně ukotveného batohu na zádech. Ergonomicky tvarovaná měkká madla spolu s antivibrační spojkou ještě více ulehčují namáhavou činnost.

Motor je srdce stroje

Hlavní výhodou křivonořezů Honda je čtyřtaktní benzinový motor. Mezi základní charakteristiky tohoto motoru patří nízká spotřeba, delší doba provozu a lehký start.Benzinový křovinořez lze při práci natáčet i přetáčet, aniž by se v chodu zastavil. Tento typ motoru zároveň poskytuje uživateli stálý výkon a krouticí moment, proto své využití najde i ve ztížených podmínkách. Pro jeho použití hovoří i nížší vibrace a malá hlučnost, což uvítají jistě převážně ti, kteří vyžínají velké plochy, případně dlouhou dobu.

Na každé zahradě vidíme i osobnost jejího majitele. Sadař se pyšní svými ovocnými stromky, jiný dává přednost parkové úpravě a hospodyňky si lebedí v zeleninových záhonech. Se vzrostlou trávou si však musíme poradit všichni. Odměnou je nám potom pěkně upravená zahrádka pro naši radost a potěšení.