Rolety a žaluzie – Čemu dáváte přednost vy?

Rolety patří k moderní a vyhledávané náhradě za žaluzie. Mnohé dekorativní vzory doplní záclony a závěsy, jindy je možné tyto dva prvky zcela vypustit a pořídit si pouze rolety, které mimo jiné patří i k výborné tepelné a zvukové izolaci. Nejenže chrání před sluníčkem, ale zajišťují určitý druh soukromí.

Rozhlížíte-li se po funkčním a přitom plně moderním řešení, vyzkoušejte levné rolety. Nabídka materiálu a stylu provedení je takřka neomezená. Výběrem vhodného materiálu či vzoru lze vytvořit efektivní dekorační prvek interiéru. Sladit se mohou nejen s oknem samotným, ale i dalším vybavením. Milovníci přírodních materiálů mohou zvolit dřevěné či bambusové rolety, marné však nejsou ani látkové, které mohou být různého dekoru a barev.

Žaluzie vs. rolety

Pokud rolety nejsou to, co preferujete, zkuste si zobrazit nabídku žaluzií, kterým se rovněž nekladou žádné meze. Nabízejí se také v dřevěné, bambusové, látkové, plastové či hliníkové variantě. Zvolit lze horizontální nebo vertikální žaluzie, které jsou vhodnější spíše pro větší okenní plochy a zasklené lodžie. Jejich ovládání je snadné – díky řetízku se naklápějí lamely. Tahem šňůrky se mohou od sebe roztahovat nebo stahovat. Namontovat je lze do stropu nebo na stěnu pomocí roztažitelného držáku. Naproti tomu horizontální žaluzie patří k nejběžnějšímu systému zastínění oken. Velkou výhodou je zde dlouhá životnost, praktičnost a rovněž jednoduché ovládání. Ve srovnání s klasickou roletou nabízejí žaluzie možnost naklopení lamel tak, jak nám to vyhovuje, čímž můžeme plynule regulovat propustnost světla, která do interiéru proniká, přitom si však zachovat i soukromí.

Sítě proti hmyzu  

Rozhodneme-li se opatřit své oko novými roletami nebo žaluziemi je dobré nezapomenout na jednu důležitou věc. Mimo vhodného typu, materiálu a designu se vyplatí myslet na obtížný hmyz, který k nám proniká převážně v letních měsících. Sežeňte si sítě proti hmyzu a vaše okno bude kompletní. Dnes se už jedná o standardní doplněk každého okna. Je to určitě mnohem lepší než dýchat chemické výpary z odpuzovačů hmyzu.