Vysokozdvižné a paletové vozíky – nedocenitelná manipulační technika

Vozíky a rudly jsou potřeba v mnoha oborech. Nenahraditelné bývají především ve skladech, výrobních halách, logistice, průmyslu, stavebnictví a mnoha dalších odvětvích. Umožňují manipulaci s předměty – snadnou, rychlou a přesnou, kterou bychom bez jejich pomoci jen těžko zvládali.

Snadnější manipulace se zbožím a materiálem

Paletové a vysokozdvižné vozíky využijeme během manipulace se zbožím a materiálem, nakládky i vykládky a zakládání mezi regály. Pořídit je můžeme zcela nové nebo bazarové, doplnit je lze i různým přídavným zařízením pro rozšíření funkcí. Pro mnoho účelů jsou vozíky „z druhé ruky“ naprosto dostačující a umožní nám značně ušetřit. Určitou variantou je pronájem manipulační techniky, ať už krátkodobý či dlouhodobý.

Široký sortiment paletových vozíků

Nejběžnější paletové vozíky mají funkce pojezdu, zdvihu a spuštění vidlic. Pokud chceme něco více, praktická je zabudovaná váha nebo funkce rychlozdvihu. Vybíráme-li manipulační techniku do potravinářství, zdravotnictví a tam, kde panuje zvýšená vlhkost, bude ideální nerezový paletový vozík. Snížený vozík je výborný pro nestandardní palety a nůžkový vozík zase zvedá do větší výšky. Luxusnější elektrický paletový vozík nabízí větší komfort v ovládání než ten ruční.

Jaký vzv zvolit?

Pro manipulaci s paletami ve výškách slouží vysokozdvižný vozík. Aby vyhověl, je při nákupu potřeba zvážit naše požadavky. Bude se pohybovat v terénu, nebo ve stísněných prostorách? Jakou nosnost a výšku zdvihu by měl mít? Pohon vzv, přídavná zařízení a doplňky se volí podle konkrétního provozu. Pohon může být dieselový či elektrický. Někdy může být kvalitní vysokozdvižný vozík bazar lepší volbou, než nový, ovšem horší kategorie.

Nové i bazarové vozíky na semathb.cz

Kde sehnat vysokozdvižný nebo paletový vozík bazar se zárukou? Prodej, pronájem, bazar i servis manipulační techniky včetně příslušenství a doplňků provádí firma semathb.cz. Můžete si třeba nejprve vozík daného typu vyzkoušet, a jakmile zjistíte, zda vám vyhovuje, pořídit si vlastní.