Hliník jako materiál, co si získal oblibu: Hliníková okna, dveře i fasády

Hliník si v poslední době ve stavebnictví získává velmi významné postavení. Na rozdíl od plastu nestárne, takže dobře vypadá i po letech. Ve srovnání se dřevem je zase bezúdržbový. Kromě toho má skvělé tepelné i zvukové izolační vlastnosti.

Své by o tom mohli vyprávět ve firmě Pruniwerk. Tato ostravská firma dodává hliníková okna, dveře, příčky i fasády po celé republice a také na Slovensko. Využívá k tomu profily německé značky SCHÜCO a polského výrobce PONZIO, které splňují nejnáročnější požadavky a také všechny normy a předpisy.

Jak vypadají hliníkové fasády?

Hliníkové dveře a okna si dokážeme představit, všichni se s nimi setkáváme. Jak ale vypadá taková hliníková fasáda? Hliníkové fasády jsou v podstatě prosklené stěny. Uvidíte je nejčastěji u průmyslových a administrativních budov, nicméně můžete si je dát i do rodinného domu. Je to vynikající řešení, pokud chcete hezky prosvětlený interiér a toužíte po přirozeném propojení interiéru budovy s okolím.

Do hliníkové stěny lze vkládat různé typy dveří a oken. Skla samozřejmě musí odpovídat všem bezpečnostním a technickým požadavkům. Nemějte strach, některé typy zasklení nabízí vysoký stupeň zabezpečení objektu vůči násilnému vniknutí.

Hliníkové systémy na míru

Každá hliníková fasáda se musí navrhnout a vyrobit na míru. Konstrukce jsou variabilní, dají se přizpůsobit použitému sklu a požadavkům na statiku.

Hliníkové konstrukce se mimo jiné dají využít pro hliníkové zimní zahrady. Princip je podobný, máte hliníkovou nosnou konstrukci a skleněné výplně, nejčastěji izolační dvojskla či trojskla. Líbilo by se vám relaxovat venku za každého počasí? Pak víte, na koho se obrátit. Hliníková okna Ostrava, dveře, zimní zahrady i fasády zhotoví na míru firma Pruniwerk.