Skákání na trampolíně si nachází stále více příznivců. Jak by také ne! Je spojeno se spoustou zábavy a řadou zdravotních benefitů.
Na velkých trampolínách trénují gymnasté, snowboardisté i lyžaři. Včetně těch vodních. Skákáním neposilují jen svaly, nýbrž také kosti, orgány, a dokonce i jednotlivé buňky. A na těch nejmenších malých zase s oblibou řádí malé děti.
Skákáním proti celulitidě
Trápí vás celulitida? Začněte skákat na trampolíně a budete mít po problémech. Pravidelné výskoky s doskoky podporují proudění lymfy, což má za následek odvádění odpadních látek z těla. A jsou proto skvělou prevencí vzniku celulitidy. Ze všeho nejvíc ale skákání podporuje produkci endorfinů. Proto je nám při skákání tak dobře. Podobně jako při jakémkoliv jiném sportu, při němž alespoň na pár vzácných okamžiků zapomínáme na starosti a strasti všedního dne.
Vybíráme trampolínu
Pokud jste se rozhodli skákat na trampolíně, můžete buď docházet na hodiny jumpingu, nebo si trampolínu pořídit domů. Zde v podstatě máte tři možnosti. Základní rozdělení trampolín je na interiérové a exteriérové neboli zahradní.
Trampolína do interiéru
Do interiéru je vhodná malá jumping trampolína s průměrem začínajícím na 90 cm. Snadno přenosné, skladovatelné a lehké jsou skládací trampolíny. Na nich se ale spíš zabaví děti. Pro dospělé, kteří na trampolíně chtějí primárně trénovat, je vhodná spíše fitness trampolína s madlem.
Trampolíny na zahradu
Máte-li zahradu a budete-li se chtít na trampolíně jaksepatří vyřádit, investujte do rozměrnější trampolíny na zahradu, na níž v závislosti na jejím rozměru budete moci provádět i náročnější salta. V tomto případě ji ale určitě vybavte ochrannou sítí, která zabrání pádu z trampolíny, jenž může mít fatální následky.
Trampolína do země
Ještě lepší volbu z hlediska bezpečnosti představuje trampolína do země. Jejím hlavním benefitem je eliminace pádů, což uvítají především rodiče malých dětí. Dalším benefitem zapuštěných zahradních trampolín je skutečnost, že na zahradách nevyčnívají, nejsou na nich téměř vidět. Velké trampolínové konstrukce obzvláště na malých zahradách přeci jen často vypadají jako pěst na oko.
Náročnější instalace
Jedinou nevýhodou trampolín do země je jejich náročnější instalace. Trampolína musí být v závislosti na svém průměru usazená do zhruba 75 cm hluboké jámy. Právě to ale zaručuje její stabilitu a s ní související bezpečí všech, kteří na ní skáčou. Právě tyto trampolíny jsou zkrátka správnou volbou.