Přepravní prostředek nejen do městského prostředí

Klasická auta se spalovacími motory nepatří zrovna mezi ty nejekologičtější dopravní prostředky na světě, a totéž se dá říci i o motorkách. Naštěstí existují i jiné možnosti, jak se dopravit na místo určení včas a bez zbytečné námahy. Jednou z nich jsou i elektrokoloběžky.

Levnější, než kola

Hodně lidé dnes přemýšlí daleko zeleněji než ještě před pár lety. Planeta se totiž mění před očima, a žel ne vždy k lepšímu. Hodně k tomuto stavu mimo jiné přispívají také výfukové plyny. Smog je tématem hlavně ve větších aglomeracích, nicméně přírodu ovlivňuje i mimo velká města.

Proto je lepší přemisťovat se více ekologicky, třeba méně náročnou hromadnou přepravou, případně je dobré si koupit elektrické kolo či koloběžku. Druhá varianta je o dost levnější, a navíc mnohem užitečnější.

Na kole se sice dá ujet lán světa, avšak s elektrokoloběžkou je možné běžně nastoupit i do plného autobusu či vlaku a zároveň si nerozhněvat půlku spolupasažérů.

Ideální při zácpách

Dopravní zácpy jsou dnes už docela standardem, ale to neznamená, že je nutné se s nimi smiřovat. Člověk sedící v autě během zácpy toho příliš neudělá, ale elektrické koloběžky jsou dostatečně malé a mrštné, aby dokázaly prokličkovat mezi jednotlivými vozy, případně je možné potřebnou trasu zdolat po vedlejším chodníku.

Snadné nabíjení

Na rozdíl třeba od elektromobilů jsou koloběžky disponující elektrickým pohonem nabité velice rychle, a dokonce k tomu nepotřebují ani žádná speciální zařízení. Kdo chce, může si dát koloběžku normálně nabít v práci nebo doma. Stačí k tomu úplně obyčejná zásuvka.

Skladnost

Jak již bylo řečeno o pár řádků výše, elektrokoloběžky nejsou vůbec velké, právě naopak. Proto není problém jejich skladování. Klidně mohou být uloženy i v menších bytech, třeba na balkóně nebo v komoře. Některé modely jsou dokonce rozkládací, což skladování ještě usnadňuje.