Dílenské stoly a skříně potěší každého kutila

Zruční kutilové zvládnou spoustu činností a oprav svépomocí, nejde to ale bez pořádného nářadí a vyčleněné místnosti pro práci. Vždyť který muž by nechtěl mít v domě své království, kde se „zašije“ a bude moct vyrábět a kutit? Spoustu věcí do dílny nebo garáže se dá sehnat po bazarech a využít starý nábytek, pokud ale chcete tvořit alespoň trochu na úrovni, určitě se zaradujete nad novým dílenským vybavením od kvalitního výrobce. Nemusíte jím zařídit celou místnost, ale pár kvalitních kousků se „šikne“ a značně vám usnadní práci.

Proč speciální stůl?

Svěrák připevněný na starém kuchyňském stole není ničím výjimečným a nějakým způsobem to také funguje. Na kvalitním, třeba i velmi jednoduchém dílenském stole vytvořeným speciálně za tímto účelem, se vám ale bude tvořit daleko lépe a práce půjde lépe od ruky. Nechcete-li si nový dílenský stůl vyrábět sami nebo ho nechat na zakázku vyrobit truhlářem, dá se koupit od firmy, která se specializuje na dílenský nábytek. Na stole nebo ponku bychom neměli šetřit, může nám vydržet roky i desetiletí, a když si jej oblíbíme, nebudeme si bez něj už tento prostor umět představit. Vždyť jde o takové srdce naší dílny!

Parametry stolu do dílny

Kovové dílenské stoly jsou skvělou volbou, spoustu toho vydrží a jednoduše se udržují. Výškově nastavitelné nohy a desku doporučujeme, při práci se nebudeme hrbit, ale nastavíme si výšku přesně podle sebe. V nabídce jsou ale i stoly dřevěné nebo plastové, případně kombinace materiálů. Dřevěná deska by měla být z kvalitního masivu a rozhodně s voděodolnou úpravou, kovová deska zase ze silného plechu. Součástí desky mohou být i zabudované rozvody pro elektřinu nebo vzduch. Bytelný stůl se hodí nejen do domácí dílny nebo garáže, ale třeba i do profi provozu. Chybět by neměly zabudované šuplíkové nebo skříňkové kontejnery pro uložení nářadí a pomůcek. Při výběru zohledníme, za jakým účelem budeme stůl nejčastěji využívat, aby vyhovoval rozměry, odkládací plochou a dalšími dispozicemi.

Tip redakce: V žádné garáži by kromě klasického nářadí neměl chybět kompresor a příslušenství ke kompresoru

Kovové skříně jsou nejpraktičtější

Kromě stolu využijeme v dílně a garáži pořádnou skříň. Oblíbené jsou kovové skříně, vyráběné v mnoha variantách řešení úložného prostoru a vlastních rozměrů. Liší se například i nosností polic, proto si rozmyslíme, jaké věci do nich budeme ukládat. Sehnat se dá několik menších skříněk nebo jedna velká. K dalšímu potřebnému vybavení pak patří kufry na nářadí a dílenské vozíky, což jsou pomocníci umožňující mít všechno potřebné při ruce a v praktickém uspořádání, na které jsme zvyklí.