Zářijové dekorace jsou ve znamení dýní, listí a slunečnic

Ačkoliv máme polovinu srpna, již zanedlouho přivítáme první podzimní měsíc – září. Abychom vás již s předstihem naladili na nadcházející roční období, připravili jsme pro vás pár tipů na podzimní dekorování.

S tím jak se začne příroda postupně měnit do podzimní nálady, přijde i čas na změnu letních dekorací na ty podzimní. V hlavní roli budou jiné barvy a symboly. V kurzu jsou na podzim zejména dýně, listí a slunečnice. Jak tedy za hubičku ozdobit byt, dům či zahradu? Vyzkoušejte naše jednoduché tipy, se kterými vám pomohou klidně i děti.

Váza se slunečnicemi

Pokud to počasí dovolí, počátek podzimu se může stále nést v duchu příjemných teplot. Proto ještě využijte poslední teplé dny a poseďte na své zahrádce nebo balkóně. Zahradní posezení zpříjemní váza se slunečnicemi nebo dekorace s větvičkami z listí. A totéž aranžmá můžete klidně zakomponovat i na stůl do interiéru.

DSC_0222

DSC_0035

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby vám tato podzimní dekorace vydržela co nejdéle, místo živých slunečnic a listí můžete zvolit umělé provedení. Moderní umělé květiny vypadají velmi přirozeně a navíc vám neuvadnou. Barevné listí spolu se zářivou žlutou barvou rozveselí každý stůl.

Dýňové hody

Dýně patří k charakteristickým prvkům podzimu. Skliďte dozrálé plody a vytvořte si s jejich pomocí podzimní kompozici.

dekorace2

dekorace4

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyřežte si hallowennského strašáka či položte jen tak do zahrádky okrasné dýně. A pokud nemáte možnost mít živé plody dýní, pořídit se dají i keramické varianty. Tak jako je vánoční osvětlení typické pro vánoce, tak jsou tyto dýně, do kterých zapálíte svíčku, charakteristické pro podzim. Tato dekorace u vás doma nesmí chybět.

Obyčejné listí je efektní

K podzimu patří rovněž listí. Na tomto ročním období je právě krásné, jak se mění jejich barva ze zelené, přes žlutou, až do sytě oranžové či červené. Vyzdobte si své domovy listím, větvičkami zářivých barev, ze kterých sálá teplo.

dekorace6dekorace5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Větvičky z listí a dýněmi či girlandy s listím využijete na řadu podzimních aranžmá. Girlandy pověste, větvičky třeba jen tak položte na poličku. Fantazii se meze nekladou.

do článku

 

Udělejte si procházku do lesa, kde najdete spoustu potřebného materiálu na výrobu podzimních dekorací, nebo zavítejte do e-shopu Harasim.info kde můžete pořídit krásné podzimní dekorace, zanedlouho také vánoční dekorace na letošní Vánoce a nespočet dalších bytových a zahradních doplňků pro krásné a útulné bydlení.