Domácí pracovna nesmí postrádat kancelářskou židli, stůl a dostatek světla

Dříve byla práce z domu výsadou vybraných zaměstnanců, v poslední době se stává běžnou rutinou. Ne všichni dokážou podat v domácím prostředí skvělé výsledky a chybí jim komunikace s lidmi, oblíbená kancelářská židle a stůl.

Není na tom nic zvláštního, protože v kolektivu se pracuje lidem převážně lépe, mohou se bavit s kolegy, vypít si spolu kávu a sníst oběd. Naopak doma je těžké se k práci vůbec dokopat, nemluvě o všudypřítomných rušivých elementech, jako jsou pištění děti, štěkání psa a hluky zvenčí. Pokud patříte do skupiny zaměstnanců, kteří si potřebují home office zpříjemnit, zkuste to pro začátek praktickým vybavením domácí pracovny. Klíčem k úspěchu jsou kancelářský stůl a židle. Tato kombinace by mohla pro začátek stačit.

Všechno mějte po ruce

Samozřejmě záleží na tom, kolik prostoru můžete domácí pracovně vyčlenit. Někomu postačí koutek v ložnici, jiný na to uvolní celý pokoj. Pakliže bojujete s místem, vytvořte si prostředí v čele s psacím stolem a židlí. Jen kvalitní kancelářský nábytek je pohodlný, stabilní a účelný. U starého hýbajícího se stolu a na vrzavé židli toho moc nevymyslíte! V případě dostatku prostoru se v pracovně hodí kancelářská skříň, knihovna, posuvný box, regál a zdravotní balón odstraňující bolest zad.

Květiny a dekorace

Pořídit si kvalitní kancelářský nábytek ovšem nestačí. Nejdříve je nutné odstranit z dosahu lákadla, jako jsou televize a rádio. Myslete také na místnost s dostatkem denního světla. V tmavém pokoji, kde svítí bodovky, díru do světa neuděláte! Doplňte prostor květinami, které voní a je na ně hezký pohled. Navodí tak příjemnější atmosféru. Mějte vždy po ruce kancelářské potřeby, notebook, náplň do tiskárny, propisky a podobně. Jakmile vám bude něco scházet, odradí vás to od práce a zkazí se nálada.