Už máte dost vedra? Zatáhněte žaluzie

Tak je to zase tady. Sluníčko pálí, až je to nesnesitelné, a my bychom se nejraději naložili do bazénu. V práci je to k nevydržení a doma je také horko. Ani spát se v tom nedá. Domácí chládek se však dá vyrobit docela jednoduše. Stačí nevytahovat žaluzie.

Víte, jak si doma nejlépe udržíte chládek? Stačí, když dovnitř nepustíte sluníčko, které je původcem horka. A protože nejvíc slunečních paprsků dovnitř vniká oknem, řešením jsou žaluzie do oken.

Jaké jsou možnosti žaluzií?

Moderní žaluzie do oken by se daly rozdělit na tři velké skupiny. Dvě řešení jsou interiérová, jedno se umisťuje zvenku.

1381991154_bambusove-zaluzie1

Řešení do interiéru

Chcete-li mít žaluzie uvnitř, máte dvě možnosti. První z nich představují okenní žaluzie, které jsou přidělané přímo na rám okna. Dají se sehnat v mnoha různých barvách, obvykle jsou hliníkové. Nezabírají žádné místo navíc v místnosti a jejich velkou výhodou je, že mohou bez problémů nahradit záclony. Bydlíte-li někde, kde vám lidé zvenku mohou koukat do oken, nejsou úplně na škodu. Dají se buď úplně vytáhnout, aby byla místnost prosvětlená, anebo stáhnout dolů, což je vhodné místo záclon a zatáhnout – například v noci, když chcete tmu.

Druhou možnost představují vertikální žaluzie, které mají obvykle látkové lamely. Montují se do stropu nebo do zdi a jsou daleko výraznějším prvkem. Musíte také počítat s tím, že vám zaberou místo navíc. Častěji než v domácnostech se s nimi setkáte v kancelářích či školách.

1381989512_venkovni-zaluzie2_z90

Venkovní řešení

Zástupcem venkovního řešení jsou venkovní rolety. Pro boj se sluníčkem jsou nejvhodnější. Dokonale utěsní místnost, ale díky průduchům mezi lamelami je možné zároveň při stažených roletách větrat. Kromě toho chrání okna před UV zářením, bouřkami a kroupami, které teplé počasí často přináší. Jsou rovněž překážkou pro zloděje a snižují hluk.

Venkovní rolety CLIMAX lákají zákazníky také na krátké dodací termíny, takže neváhejte a obrňte se proti sluníčku. Nesnesitelná vedra budou určitě pokračovat.