Objevilo se na vašem domě graffiti? Co dělat?

Graffiti je už několik desítek let velmi rozšířeným druhem vandalismu, se kterým se snaží společnost a policie bojovat. Bohužel se tento boj stále nedaří vyhrát. I když se města snaží vyhrazovat pro sprejery plochy, na které mohou své umění vyjádřit, vždy se najde někdo, kdo v kukle o půlnoci půjde se sprejem v batohu znehodnocovat cizí majetek. Bohužel drtivá většina sprejerských výtvorů je jen nepřehlednou změtí symbolů a písmen, namísto krásných obrazů. Objevily se výtvory sprejerů i na vašem majetku? Co v takovém případě dělat?

Nesnažte se odstranit sprej vlastními silami

Bohužel graffiti na fasádách je závažným a těžko odstranitelným problémem. Vlastními silami a bez specializovaného vybavení prakticky nemáte možnost, jak odstranit graffiti dokonale. Zejména fasády jsou vyrobeny ze savých materiálů a sprej pronikne až do struktury materiálu. Odstranění spreje pomocí běžných čisticích prostředků, kartáčem nebo proudem vody nezajistí dokonalý výsledek. Při neodborném čištění navíc můžete na fasádě napáchat i škody, poškodit její barvu nebo dokonce strukturu.

domtech.cz_graffiti_cz_01

                                                                                    Po poškození vandalem

Obraťte se na odborníky

Protože je graffiti rozšířeným problémem, tak i u nás se dají najít specializované firmy na jejich odstranění. Jedním z největších specialistů na odstranění graffiti na našem trhu je společnost ARS Axiom Real s.r.o. Tato firma je dlouholetým specialistou v oblasti čištění fasád a odstranění graffiti. Ke své práci využívá nejúčinnější stroje technologie německé výroby, které dosahují skvělých výsledků. Detailní informace o postupech při čištění fasád a odstranění graffiti najdete ZDE.

domtech.cz_graffiti_cz_02
                                                                         Vyčištěná zídka od ARS Axiom Real s.r.o.

Nezapomeňte ani na prevenci

Bohužel odstranění graffiti z fasády vašeho domu ještě neznamená, že máte po problémech. Existuje totiž velká pravděpodobnost, že sprejeři zkusí váš majetek „zkrášlit“ malůvkou znovu. Je třeba být o krok napřed. Bez 24hodinové ostrahy samozřejmě nemáte možnost, jak zabránit sprejerům v malování. Existuje ovšem antigraffiti nátěr, který lze na povrchy aplikovat. Nátěr sice nezabrání malbám sprejem na zdi, ale zabrání tomu, aby se sprej dostal do struktury materiálu. Graffiti na ploše ošetřené tímto nátěrem zvládnete odstranit vlastními silami.