Hledáte ubytování v Praze? Víme, jaké jsou (ne)výhody pronájmu bez realitky!

Uvažujete o novém bydlení v hlavním městě, ale nevíte, jestli je lepší pronájem bytu bez realitky nebo s ní? Obě varianty mají svá pro i proti a my vás s jednotlivými aspekty seznámíme.

S realitkou máte jistotu, ale přeplatíte se

S realitními kancelářemi to není snadné a rozhodně je nelze hodit do jednoho pytle. Některé se chovají naprosto korektně a profesionálně, jiné vám naservírují množství problémů a výrazně zkomplikují život. Obecně vám ušetří spoustu času, který byste strávili papírováním a sestavováním smlouvy s majitelem. Renomovaná realitka si zakládá na své pověsti a je v jejím zájmu, aby byly spokojené obě strany. Pro vás to znamená, že se mimo jiné dozvíte o případných vadách či nedostatcích daného bydlení.

V každém případě se připravte na to, že za služby realitní kanceláře zaplatíte, obvykle částku ve výši jednoho nájmu.

domtech.cz_rezidencetopolova_cz_01

Bez realitky sice ušetříte, ale zariskujete

Nechcete-li platit peníze navíc, můžete vyhledat ubytování v Praze svépomocí. Nabídek je přehršel a dříve či později natrefíte na takovou, která vám ve všech ohledech vyhovuje. Dejte si však dobrý pozor na to, aby bydlení neskrývalo nějaké nedostatky. Zároveň buďte důslední a pořádně si pročtěte nájemní smlouvu. Špatně sepsaná smlouva (byť nevědomky) vás může ve finále připravit o spoustu nervů.

Tip: Přečtěte si, jak sepsat neprůstřelnou nájemní smlouvu!

Výhodou pronájmu bez realitky jsou nižší vstupní náklady, což je pro hodně lidí rozhodující faktor. Zaplatíte pouze vratnou kauci a nikoliv provizi.

domtech.cz_rezidencetopolova_cz_02

Rezidence Topolová – levné ubytování bez kompromisů

Pořád se nemůžete rozhodnout? Máme pro vás řešení. Nepřeplácejte se na provizi a neriskujte problémy s nájemní smlouvou – vsaďte na ubytování v Praze v Rezidenci Topolová. Porozhlédněte se v nabídce a vyberte si některý z nově zrekonstruovaných bytů. Mile vás překvapí nejen výše kauce, ale také další benefity plynoucí z bydlení v multifunkčním ubytovacím zařízení. Rezidence navíc umožňuje také výhodný pronájem bytu bez realitky, čímž ušetříte nemalé finance. Více na www.rezidencetopolova.cz.