Nejznámější LED žárovky s paticemi bez závitu

Jestliže uvažujete o pořízení nového kvalitního a především úsporného osvětlení, rozhodně se vyplatí vsadit na LED technologii. Disponuje totiž několika skvělými přednostmi. Tou první je maximální ekonomičnost svícení. I když necháte lampu nebo nástěnné světlo zapnuté delší dobu, bude vás to stát minimum finančních prostředků. LED osvětlení je také bezpečné, protože se žárovky na rozdíl od standardních vláknových nepřehřívají a v neposlední řadě dávají různé odstíny světla. Vybírat si můžete žlutou anebo teplou či studenou bílou barvu. My se ovšem soustředíme na patice žárovek tohoto typu, a to na některé, jež jsou poněkud méně známé.

Žárovková patice GU10

Moderní LED žárovka GU 10 nahrazuje především halogenové zdroje. Ty se v minulosti používaly zejména pro světla schopná směrového vyzařování. Ta se umísťovala hlavně do podhledů. Osadit touto paticí je možné ale i jakákoli jiná svítidla dle potřeby. Napětí pro takovéto světelné zdroje by mělo být 230 V a volit je možné hned z několika různých typů takovýchto žárovek, které mají všechny reflektorový charakter.

Lustrová patice G9

Jestliže potřebujete spolehlivou žárovku do lustru, vyplatí se LED žárovka G9. Tento typ patice se hodí jak do zmiňovaných lustrů, tak i do bodových svítidel a stolních typů lamp. Původně byla tato patice koncipována pro halogenové osvětlení, ale postupem času se začala používat i pro lustry a jiná světla.

Patice G4 pro nízkonapěťové aplikace

Při nízkém napětí je také zapotřebí zcela specifické patice. Optimální je pro nejrůznější nízkonapěťové aplikace LED žárovka G4. Při používání takovýchto žárovek musíte mít trafo 230/12 V, které je samozřejmě odlišné od standardních LED žárovek. Modely v tomto provedení se různí a existuje spousta zajímavých možností osvětlení. Záleží jen na vás samotných, co potřebujete. V eshopu svitime.cz můžete nakoupit jakékoli typy LED žárovek za skvělé ceny.