5 tipů na koupelnová umyvadla

Bydlení je hra, pokud vše zvládáme bez problému. Příkladně téma umyvadel se zdá být na první pohled jednoduché, ale vybrat si to správné umyvadlo z obří nabídky, není vůbec jednoduché. Zaměřit se musíme nejen na design, ale také na materiál a k tomu pochopit velké cenové rozdíly. Nejpoužívanější jsou položené umyvadla, dále závěsné umyvadla s chromovaným sifonem a zápustná umyvadla pod desku.

První tip – keramická umyvadla

U pohodlného bydlení se dbá na tradice a klasika to je keramické umyvadlo, pokud si ovšem vyberete výrobce s tradicí a české zlaté ručičky k tomu. Neznámé značky mají v nabídce sice levné, ale nekvalitní umyvadla. Výrobci keramiky nabízejí zájemcům i dvoubarevnou sanitu, kterou lehce sladíte s obkladem a dlažbou. Keramika může být také černá, zelená, hnědá nebo červená.

Druhý tip – skleněná umyvadla

Skleněná umyvadla se staly důstojnou konkurencí keramiky. Tento materiál nabízí neomezené možnosti tvarů, velikostí a barev. Je na vás, zda si vyberete průzračně čiré, matné nebo barevné umyvadlo. Umyvadla se vyrábějí ze speciálního tvrzeného skla, takže vydrží i náhodný náraz. Samozřejmostí je povrchová úprava zabraňující usazování vodního kamene. K zajímavým výstřelkům patří umyvadlo – akvárium, které si žije vlastním životem.

Třetí tip – umyvadla z litého mramoru

Moderním materiálem pro výrobu umyvadel je litý nebo umělý mramor (směs drceného přírodního vápence a pryskyřice) – dlouhá životnost, vysoká odolnost a dokonale hladký a rovný povrch. Automatizovaná výroba zajišťuje perfektní zpracování, a tím i rovnoměrnou vysokou kvalitu a přesné rozměry umyvadel.

Čtvrtý tip – dřevěné umyvadla

Dřevo představuje materiál s vynikajícími vlastnostmi a při správném výběru dřeva s jeho profesionální povrchovou úpravou a šetrném používání se jeho životnost počítá na desetiletí.

Pátý tip – kamenné umyvadla

Do koupelny si můžete koupit nejen kamenné umyvadlo, ale i desku, různé dekorativní předměty či vanu. Nejčastěji se použije mramor, žula, travertin, vápenec a mastek. Každý kus je originál!

 

2 thoughts on “5 tipů na koupelnová umyvadla

Comments are closed.