Plyny pro sváření objednáte pohodlně online

Svařování kovů v ochranné atmosféře rozdělujeme na MIG a MAG podle toho, zda se používá inertní (MIG), nebo aktivní (MAG) plyn. Pro každý typ se tedy používají jiné plyny, samotná svářečka je však stejná. Stačí vám jedna svářečka MIG/MAG a podle volby plynu a svařovaného materiálu budete pracovat právě metodou MIG, nebo MAG.

Svářecí technika vám doma nechybí, ale tlakové láhve se svařovacím plynem ano? I ty si dnes objednáte z pohodlí domova online. Prodává je například společnost TR-WELD s.r.o. na svém e-shopu www.centrum-naradi.cz. Jeho doménou je obecně svařovací technika, proto v nabídce najdete nejen plyny pro sváření, ale i ochranné pomůcky (brýle, kukly, rukavice). Vzpomeňte si na ně také tehdy, až budete potřebovat servis či opravu své svářečky. Ale k věci. Jaké svářecí plyny u nich pořídíte?

Plyny pro sváření MAG

Pro svařování MAG se používají aktivní plyny, které vstupují do chemické reakce ve svarové lázni a omezují přístup vzduchu k roztavenému kovu. Právě kvůli vstupu do chemické reakce se jim říká aktivní.

Nejčastěji se používá CO2 (oxid uhličitý, lidově také céóčko), ten se hodí i pro hobby svařování, je vhodný zejména pro svařování nelegovaných a nízkolegovaných konstrukčních ocelí, naprosto nevhodný je například pro nerez. Další možností je směs argonu + CO2, je dražší než čistý CO2 a také se využívá na nelegované a nízkolegované oceli. Na ty vysocelegované je určená směs argon + O2.

Svařovací plyny pro MIG

Metoda MIG využívá inertní plyn, který se neúčastní žádných chemických reakcí. Odtud zase plyne název, říkáme, že je netečný neboli inertní. Metoda se využívá zejména pro svařování lehkých kovů.

Mezi nejpoužívanější plyny pro sváření metodou MIG patří argon. Hodí se na hliníkové materiály, titan, měděné slitiny apod. Setkáte se i se směsí argon + heliumvyužívanou hlavně při robotizovaném a automatizovaném svařování.

Pořiďte si plnou láhev, nebo jen náplň

V e-shopu Centrum-naradi.cz pořídíte všechny výše zmiňované plyny a ještě další (např. dusík, který jsme nejmenovali). Koupit se dají jak plné tlakové lahve, tak pouze náplně do nich. Osobní odběr je možný na prodejně v Třebíči.