Léto ve znamení bytových změn

Léto je nejen dobou dovolené a odpočinku, ale příznivé teplé počasí nahrává také bytovým rekonstrukcím, modernizacím interiéru, či pořádnému a důkladnému gruntování. Sluneční paprsky rozzáří nejeden úsměv a vlijí pozitivní energii do žil. Zároveň každá úzkostlivá hospodyňka okamžitě zpozorní, všimne-li si mihotajících se zrnek prachu proti světlu a zašedlých rohů místností. Tím však vše teprve začíná. Mnoho domácností využívá právě volné letní dny pro bílení, malování, stěhování a reorganizaci domova.

Potřebné vybavení

Rozhodneme-li se strávit své letní volno produktivně, nezbývá než vyhrnout rukávy, obstarat vše potřebné a s chutí se pustit do práce. Mezi základní vybavení, bez kterého se při běžných domácích pracech neobejdeme, jsou skládací schůdky do domácnosti. Stanou se užitečným pomocníkem nejen při malování, ale i při jakékoliv činnosti, kdy nám pouhé natažené ruce prostě nestačí. S jejich pomocí dosáhneme do skříňových nástavců, snadno vyměníme žárovku a i z obyčejného věšení záclon a závěsů tolik nebolí ramena a záda.

Bezpečnost a účelnost především

Z hlediska uživatelského pohodlí jsou vhodné schůdky hliníkové, které nejsou tak těžké, lépe se s nimi manipuluje a snadno je přenoseme. Činnosti ve vyšších místech jsou díky nepřirozené poloze nejen obtížné, ale i nebezpečné. Proto je důležité pořídit takový výrobek, který při používání zaručuje potřebnou jistotu. Mezi základní bezpečnostní prvky patří protiskluzové nášlapné plochy, přilnavý povrch podešve, který zajistí stabilitu na jakékoliv podlaze, případně bezpečnostní madlo. Záleží na nás, pro jaké účely je hodláme použít. Můžeme zvolit z několika variant nabízených na trhu. Pro běžné použití v domácnosti nejčastěji využijeme hliníkové schůdky s 2 stupni, popřípadě se 3 stupni. Pokud skládací schůdky právě nepotřebujeme, lze je jednoduše složit a uložit do komory, kde nezaberou skoro žádné místo.

Jestliže jsme pořídili vše potřebné – materiál i ostatní vybavení, stačí už jen dostatečný elán, aby se dílo podařilo k naší radosti a spokojenosti.