Nemějte obavu pustit se i do rekonstrukce bytu v dezolátním stavu

Starší byty v Praze i Brně nabízejí jejich majitelé k prodeji v různé kvalitě. Některé jsou po rekonstrukci, některé ve stavu pěkném a některé, bohužel, také ve stavu dezolátním. Při jejich prodeji se výrazně liší také jejich prodejní cena. U bytů po rekonstrukci je mnohem vyšší, než u bytů ostatních a nejvýhodnější je právě u bytů v dezolátním stavu. Zrekonstruovat je zase není takový problém, ale při koupi by si měl kupující dát pozor na skrytá nebezpečí, která ani rekonstrukcí odstranit nepůjde. Může jít o množství tepelných mostů, které jsou skryté a pokud se neodstraní, mohou se na stěnách v těchto místech kvůli velkému prochladnutí tvořit plísně.

Takový byt ale napřed nechejte prohlédnout od odborníků

Před koupí bytu v dezolátním stavu by nebylo na škodu přizvat si odborníky, aby jej důkladně prohlédli a posoudili, v jakém je stavu. Můžete vyzkoušet službu inspektora nemovitostí nebo se obrátit na některou z firem, které se rekonstrukcemi zabývají a v tomto oboru mají dostatek zkušeností. Odborníky, kteří dokážou posoudit, v jakém je byt stavu a také dokážou odhadnout, jaké náklady by bylo nutné do rekonstrukce bytu vložit, má ve svém týmu pracovníků společnost Rekonstrukce bytů Praha 1 a také její pobočka v Brně, společnost Rekonstrukce interuérů Brno.

Posouzení stavu bytu je velmi výhodné, protože pokud byste do jeho koupě vložili svoje volné finanční prostředky a komfort bydlení by i po rekonstrukci nebyl příliš vysoký, šlo by o nevydařený obchod. Částka, kterou byste za službu odborníka zaplatili, není zase tak vysoká v porovnání s náklady, které byste museli později neustále vynakládat, abyste odstranili vzniklé plísně a jiné podobné neduhy. Jestliže pracovníci ze společnosti Rekonstrukce bytů Praha nebo Brno shledají byt bez zásadních vad a nedostatků a náklady na rekonstrukci se vám budou zdát přijatelné, můžete přistoupit k jeho koupi a celou rekonstrukci si od společnosti nechat zrealizovat. Její služby jsou na vysoké úrovni a zdarma získáte jak služby poradenské, tak zpracování architektonického návrhu, vytvoření podrobného rozpočtu i časového harmonogramu prací. Spolupráce se společností Rekonstrukce bytů Praha či Brno se rozhodně vyplatí, protože zkušení architekti vytvoří návrh přesně podle vašich představ a zruční řemeslníci vždy odvedou kvalitní práci při samotné realizaci vytvořeného návrhu. Na vysokou kvalitu práce se můžete spolehnout, důkazem toho je nabízená záruka na dílo jako celek ve lhůtě minimálně 36 měsíců.