Průmyslové osvětlení budoucnosti

Trendy v průmyslovém osvětlení hovoří jasně. Světelné diody LED se staly leaderem na poli průmyslového osvětlení i osvětlení domácností nebo exteriérů. Vysvětlení je nasnadě: budoucnost spočívá v hledání úsporných a efektivních řešení, která jsou šetrná k životnímu prostředí. Ta jsou podporována také normami EU, díky nimž byla v segmentu průmyslového osvětlení postupně zakázána halogen-fosfátová svítidla, sodíkové výbojky HPS, metalhalogenidové výbojky a nakonec rtuťové výbojky HMP a další vysokotlaké sodíkové výbojky. LED osvětlení představuje kvalitní řešení s velkou světelně-energetickou účinností, splňující veškeré normy a certifikace dle legislativy EU.

Změna k lepšímu

Na umělé osvětlení připadá zhruba pětina celosvětové spotřeby energie, přičemž značná část kancelářského a průmyslového osvětlení není příliš efektivní. Právě LED technologie může díky své energetické nenáročnosti tento stav zvrátit. Pokud se bojíte, že výměna zastaralého typu osvětlení za tuto moderní variantu bude finančně nákladná, vězte, že investice se vám po čase vrátí i s úroky. Nízké energetické náklady na provoz, snížené náklady na klimatizaci díky nulovému generovanému tepelnému záření, bezúdržbovost i možnost recyklace, to vše se z dlouhodobého hlediska skutečně vyplatí. Také životnost je oproti běžným světelným zdrojům mnohonásobně vyšší.

Nechte si poradit

Výběr nejvhodnějšího průmyslového osvětlení byste neměli podcenit, nejde totiž jen o pouhou koupi svítidel a jejich zapojení. Dnes již existují systémy regulace a řízení osvětlení, které se přizpůsobují konkrétní situaci osvětlovaného prostoru a změnám souvisejícím například se změnami jasu v průběhu dne. Jsou k dispozici nejrůznější úsporné modely LED osvětlení a výbojek. Krom toho lze teplotu osvětlení využít k působení na psychologické a fyziologické vnímání člověka při práci i při nákupech, nebo jejím prostřednictvím zvýšit kontrast prostředí a v něm umístěných předmětů. Odborníci ze společnosti Elkov elektro vám poskytnou poradenství v oblasti řízení světelných soustav a LED průmyslového osvětlení, cenovou kalkulaci svítidel a světelných zdrojů a v neposlední řadě výpočty návrhů osvětlovacích soustav dle platných hygienických požadavků a norem. Tyto služby jsou v rámci technické podpory prodeje zcela zdarma.

Ve specializovaném velkoobchodě se zaměřením na kancelářské, průmyslové a veřejné osvětlení Elkov elektro naleznete pestrou škálu špičkových svítidel a světelných zdrojů, které jsou připraveny okamžitě k dodání. Nebojte se tedy využít nabídku na provedení výpočtů jak vnitřního osvětlení kanceláří, škol, restaurací, skladů a výrobních prostorů, tak venkovního a průmyslového osvětlení parků, ulic, komunikací, průmyslových ploch, scénické osvětlení fasád budov a sportovišť. Tam všude lze využít úspornou LED-technologii, které slibuje skvělé výkony bez poklesu svítivosti.