Šití se správným šicím strojem je snadné. Jak ho vybrat?

Umíte si ušít vlastní kousek oblečení? Šití v ruce je poměrně obtížné, zdlouhavé a výsledek ani zdaleka není takový, jako při použití pořádného šicího stroje. Díky kvalitnímu vybavení si můžete vytvořit vlastní originální oblečení nebo si upravit již koupené kousky. Vyšití vlastního ornamentu, přišití krásného stylového detailu a další kreativní nápady pomohou formovat váš jedinečný vkus. Kromě toho se navíc jedná o praktickou dovednost, kterou využijete i při šití povlaku na polštář nebo oblečení pro panenky. A co k tomu potřebujete? Úplným základem je kvalitní šicí stroj. V tomto článku vám poradíme, jak se zorientovat v nabídce a jak vybrat ten správný.

Široký výběr značek a typů

Trh se šicími stroji je plný různých variant. Ty se liší hlavním určením způsobu použití a samozřejmě i kvalitou. Je rozdíl mezi nákupem šicího stroje z běžného supermarketu nebo výběrem opravdu kvalitního stroje, jako je například značka Janome. Nejdříve si vždy rozmyslete, jestli to se šitím myslíte vážně a podle toho volte, kde se budete po novém zařízení poohlížet. Dalším krokem je určení, jaké technice se budete převážně věnovat. Od toho se odvíjí výběr konkrétního typu.

texi-joy13-skos-VIOLET-500x500

Nevyznáte se? Nebojte se říct si o pomoc

Víte, že se chcete věnovat vyšívání nebo technice patchworku, ale už nevíte, který typ šicího stroje je na to nejvhodnější? Nemusíte strávit několik hodin prohlížením celé nabídky a porovnáním všech strojů. Bude stačit, když se zeptáte online poradce, který vám doporučí nejlepší řešení.

Nekupujte zajíce v pytli

Nákup přes internet může mít tu nevýhodu, že si nemůžete šicí stroj prohlédnout na vlastní oči a ani si ho vyzkoušet. Naštěstí existují speciální showroomy, kde všechny tyto možnosti máte. Přímou zkouškou snadno odhalíte, jestli vám bude konkrétní model vyhovovat. Vybrat si můžete i potřebné příslušenství a další důležité vybavení.

sici-stroj

Výhody nákupu u výrobce

Hlavní výhodou nákupu přímo u výrobce, který navíc dováží kvalitní značkové šicí stroje z celého světa, je to, že máte jistotu profesionální pomoci a servisu. Dostupnost nabízeného sortimentu ve skladových zásobách umožňuje rychlou expedici. Nebudete muset čekat na to, až se budete moci pustit do tvorby. Při objednávce nad 2 420 korun máte dokonce dopravu zdarma.

Profesionální servis v záruce zdarma

Radost ze šití vám mohou překazit problémy s šicím strojem. Něco se nečekaně porouchá a najednou nevíte, co dělat dál. V období záruky stačí zavolat. Zdarma je zajištěn odvoz, samotný servis a dovezení. Profesionální servis je možné využít i mimo záruku. Díky mnohaletým zkušenostem v oboru a originálním náhradním dílům budete mít jistotu, že oprava je skutečně kvalitní. V každém případě se vyhněte snahám o domácí opravu.