Wellness vybavení z Finska – HARVIA

HARVIA patří mezi největší světové výrobce saun a kompletního sortimentu určeného pro výstavbu a vybavení sauny. Široké portfolio výrobků zahrnuje infrasauny, parní sauny, elektrická kamna, kamna na dřevo, ovládací jednotky a další saunové doplňky.

Veškeré produkty s vysokou přidanou hodnotou poskytuje v té nejvyšší kvalitě, o čemž svědčí nejen udělení excelentního ratingového hodnocení AAA agenturou Dun & Bradstreet, ale především to, že na trhu značka působí již více než šest desetiletí.

sauna

SORTIMENT

Tradiční finská sauna uvolňuje svaly, poskytuje úlevu od mnoha druhů bolesti, stimuluje krevní oběh, snižuje stres a přináší uvolnění.

Díky sortimentu firmy HARVIA bude mít vaše sauna nejen léčebnou, ale i vysoce estetickou funkci. Dokážeme navrhnout řešení pro každý prostor a saunu zkompletovat přesně podle vašich představ. Ať se jedná o typizované či atypické provedení, ať už jde o ryze soukromou saunu nebo zařízení typu wellness pro komerční využití, vždy je výsledkem produkt, na který jsme pyšní. Dlouholeté zkušenosti, nejnovější vědní poznatky spolu s úctou k tradicím, to vše se projevuje produkcí těch nejkvalitnějších výrobků, které lze v současnosti v oblasti saunování pořídit.

osuška

Sázíme na přírodní materiály jako dřevo, ušlechtilý kov, lávové kameny a společně s moderní elektronikou přítomnou v řídících jednotkách, v generátorech páry, v elektrických kamnech vytváříme dokonalou harmonii, která má jediný cíl: udělat ze sauny místo, kam se budete vždy rádi vracet, které vám umožní prožít spoustu nezapomenutelných okamžiků a které se stane přirozenou součástí vašeho života.

sauna1

Naše sauny doplněné světly, dekorativními kamennými stěnami, celoskleněnými nebo částečně prosklenými dveřmi, okny, lavicemi a panely jsou skutečnými uměleckými kousky, díky nimž si budete moci vychutnat tuto jedinečnou symfonii každou buňkou svého těla.

HISTORIE

Pan Tapani Harvia vyrobil svá první kamna na dřevo v roce 1950 pro vlastní potřebu za účelem vytápění sauny. V témže roce založil společnost HARVIA a začal produkovat kamna určená k prodeji široké veřejnosti.

V letech 1960 – 1970 firma postupně navyšuje objem výroby až na 1 000 kamen ročně, takže v roce 1970 se pan Harvia rozhoduje přestěhovat firmu do města Muurame v centrálním Finsku, kde vybudoval novou tovární halu. V 70. letech společnost rostla tempem kolem 30% ročně až do let osmdesátých, kdy se HARVIA stává předním světovým výrobcem tradičních saunových kamen na spalování dřeva.

V důsledku silné urbanizace, měnícího se životního stylu a tím i zvýšené poptávky po elektrických saunových ohřívačích na konci osmdesátých let HARVIA rozšiřuje svoji výrobu i o tento typ produktů.

Po roce 1990 HARVIA začala vyvážet své výrobky do střední a východní Evropy, do Ruska, do USA a na Dálný východ.

SOUČASNOST

Nyní na počátku 21. století jsme předním světovým výrobcem veškerých typů kamen do sauny. V současné době vyrábíme více než 150.000 kamen ročně, exportujeme do 65 zemí a zaměstnáváme přibližně 300 lidí. I nadále pokračujeme v ambiciózním vývoji produktů, které mají vztah k saunování, wellness a rekreačnímu bydlení.

Výraznou roli ve vedení firmy stále hrají rodinní příslušníci, kteří pečlivě dbají na její stabilitu. Že se nám to daří, o tom svědčí zpětná vazba od spokojených klientů, jejichž množství neustále stoupá, stejně tak jako četně udělovaná ocenění „Podnikatel roku“ a navázání spolupráce se špičkami v oboru, působících na univerzitě v Jyväskylä.

OBCHODNÍ ZASTOUPENÍ V ČR

Výhradním dovozcem výrobků značky HARVIA do ČR je společnost Horavia s.r.o (www.finskasauna.cz).

Společně s výrobky, komplexními službami od stavby sauny na klíč až po její zařízení nabízí záruční i pozáruční servis a odborné poradenství.

Fotografie zaslala paní Fejklová z firmy Horavia s.r.o. – děkujeme.

Internet: www.finskasauna.cz