Sklápěcí postele vyřeší problém s nedostatkem místa v bytě

Vzhledem k razantně se zvedajícím cenám nemovitostí stále více lidí vyhledává spíše menší bytové jednotky. V nich ale logicky poměrně často nastávají potíže s nedostatkem místa pro nábytek, aby zde zároveň zbyl dostatek volného průchozího prostoru. Vyřešit se to dá nejen například závěsným typem nábytku, ale také pořízením sklápěcí postele.

Proč a kdy si vybrat právě sklápěcí postel?

Moderní sklápěcí postele rozhodně nejsou ničím, zač byste se ve své domácnosti museli před případnými hosty stydět. Jsou naopak velmi módní a vysoce praktickou záležitostí. Uplatní se hlavně v malých garsoniérách a bytech, kde je zapotřebí myslet na každý čtvereční metr prostoru.

Vybírat lze ze dvou základních variant. Jedná se o vertikální sklápěcí postele a horizontální sklápěcí postele. Rozdíl tedy spočívá ve způsobu, jakým se vysouvají. V každém případě mají sklápěcí postele tu výhodu, že po sklopení vypadají přirozeně jako skříň či komoda, takže nepůsobí nijak rušivým dojmem. Večer pak stačí udělat trochu místa, postel vyklopit a máte plnohodnotné lůžko, na němž se vyspíte jako na klasické volně stojící posteli.

Moderní prvky

Sklápěcí postele stále procházejí inovacemi. Nové modely tak kupříkladu mají různé bezpečnostní systémy, díky nimž nehrozí, že se při sklápění nějak poraníte. Vybrané modely navíc mají speciální úložný prostor, kam se dají uschovat peřiny a deky, potažmo další věci.

Montáž

U sklápěcí postele je vždy nutné, aby byla skříň, do níž se začlení, pevně namontovaná na stěnu. Na to je třeba při jejím pořizování myslet. Když si novou sklápěcí postel budete kupovat, všímejte si kromě materiálu především nosnosti roštu, výšky a šířky postele a skříně, z níž se vyklápí, aby se vám nestalo, že z hlediska rozměrů nebude vašim požadavkům a prostorovým možnostem místnosti vyhovovat.