Vykouzlete si domov budoucnosti s inteligentním osvětlením

Do zařízení domů a bytů se čím dál více začínají dostávat moderní technologie. Topení si zapnete na dálku, vysavač za vás uklidí, Alexa vám pustí hudbu, když ji o to požádáte, a světla mohou měnit své barvy podle toho, co vám běží v televizi. Zní vám tohle jako život snů?

Moderní vybavení domácnosti láká zejména mladé páry, které si teprve zařizují své první bydlení. Neexistuje však důvod, proč byste jím nemohli oživit také starší domácnost. Například chytré osvětlení se vám určitě bude líbit.

Philips Hue se dostává i do českých domácností

Nejrozšířenější chytré bezdrátové osvětlení u nás prodává značka Philips. Jmenuje se Philips Hue a dává vám spoustu možností, které se čím dál více rozšiřují. Philips jedná s externími společnostmi, a osvětlení tak lze propojovat se spoustou dalších prvků. Například s herním vybavením značky Razer. Osvětlení v místnosti pak může měnit barvy v souladu s vaší herní klávesnicí.

Jak vypadá chytré osvětlení?

Chytrou žárovku jako laik nemáte šanci rozeznat od té normální. Na první pohled na ní není vůbec nic speciálního. Schválně se podívejte přímo na web Philips Hue a prohlédněte si žárovky, Hue pásky a celá svítidla (světelné lišty, lampy apod.). Ničím se neliší až na to, že jsou typicky bílá. To proto, aby mohly dobře vyniknout různé barevné odstíny. Možná v sortimentu zpozorujete také ovládací prvky. Ty slouží k tomu, abyste mohli svá svítidla ovládat nejen přes mobilní aplikaci, ale rovněž hlasem nebo pohybem. Inteligentní osvětlení je vhodné jak do domácnosti, tak třeba ven na zahradu. Více se dočtete v textu zaměřeném na outdoorové osvětlení na webu Philips: http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/chytre-outdoorove-osvetleni-philips-hue.

Co všechno vlastně umí?

Zapne se, když přijíždíte domů. Umožňuje vám rozsvítit si doma třeba z druhého konce planety, abyste vytvořili dojem, že jste doma. Synchronizuje se s hrající hudbou. Prostě a jednoduše vám doma vytvoří přívětivou atmosféru. Jak? Nejvíce se o tom dozvíte opět přímo na blogu společnosti Philips: http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/uzitecny-a-zabavny-philips-hue.