Dovolená na Pálavě vás zavede do obce Pavlov, kde ochutnáte víno a poznáte kus historie

Když se vypravíte za relaxací a poznáním do do severozápadního výběžku Panonské nížiny, která je nejteplejší a dalo by se říci i nejsušší lokalitou České republiky, nešlápnete vedle. Tato oblast je jako stvořená pro letní i podzimní dovolenou. Pavlovské vrchy vás okouzlí na první pohled, protože se přenesete do krajiny lovců mamutů, nekonečně dlouhých vinic i magických zřícenin.

Není divu, že byla Pálava v roce 1976 vyhlášena chráněnou krajinou oblastí a o pár let později i biosférickou rezervací UNESCO. Kroky turistů vedou vedou do Mikulova a Pavlova, ve druhém zmiňovaném místě se nachází vinařský dům Pálava, který nabízí útulné ubytování.

Vinařská obec vás ihned okouzlí

Jakmile si rezervujete noclehy v obci Pavlov, naskytnou se vám neskutečné možnosti volnočasových aktivit. Pavlov leží v bezprostřední blízkosti Novomlýnských nádrží, a to na východním úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy Děvína. Lidé sem vyrážejí především za ochutnávkou vín, archeologickými památkami a prohlídkou historických klenotů. Nesmíte si nechat ujít prohlídku vinařských stezek, archeoparku ani zříceniny hradu. Bezpochyby vás zaujme i kostel sv. Barbory a barokní hřbitov stejně jako soubor barokních vinných sklepů. K výšlapu láká zřícenina hradu Děvičky, přírodní rezervace Děvín-Kotel-Soutěska. S dětmi můžete vyrazit do aquaparku Aqualand Moravia v Pasohlávkách a určitě vás zaujme i plavba výletní lodí.

Budete jako v bavlnce!

Velmi populární je vinný sklípek s ubytováním Pálava. Penzion Florian najdete v samotném nitru Pálavy, a proto to budete mít blízko ke všem lákadlům destinace. K dispozici jsou noclehy pro 31 návštěvníků, jedná se tedy o ryze rodinnou atmosféru. Pokoje jsou rekonstruované, k dispozici je parkování zdarma a zajištěny jsou rovněž stravovací služby. Samozřejmostí je posezení ve vinném sklípku, který poslouží také jako místo pro konání společenských akcí.