Abyste se v kanceláři cítili dobře, hraje kromě barev a materiálu velkou roli i vybavení kanceláří, vhodné rozestavění nábytku, pohodlné kancelářské židle a výzdoba různými dekoračními předměty. Při zařizování kanceláře je třeba myslet na to, že kromě toho, že má sloužit k pracovním účelům, nebo pracovním schůzkám s kolegy, budeme si sem zvát i návštěvy. Je tedy proto pěkné kancelářské židle, pracovní stůl i nábytek a vyčlenit menší kout kanceláře alespoň s konferenčním stolkem a sedačkou, který si můžeme zútulnit zelenou rostlinou, obrázkem či stojací lampou. Příjemné prostředí vytvoří i záclony, závěsy nebo různé druhy moderních žaluzií.
Rozestavění nábytku
Vybavení kanceláří, pohovky, stolky i židle do kanceláře, to vše důkladně promyslete a rozmístěte. Pro náš zrak a dobrý pocit je důležitý zejména dostatek denního světla. Postavte svůj stůl vždy v blízkosti okna. Vyvarujte se ale jeho umístění přímo pod okny z důvodu přímého dopadu světla a slunečních paprsků na monitor u PC. Myslete také na to, zda jste leváci nebo praváci. Monitor nestavte nikdy přímo proti oknu nebo také v tmavších koutech. S dostatkem světla souvisí také vhodné rozmístění stropních a stolních lamp, které mají mnohdy i dekorační funkci. Pořizujte si vždy prostorný stůl a pohodlné kancelářské židle.
Vybavení kanceláří, židle do kanceláře a rozmístění
Rozestavění nábytku má svá psychologická pravidla, při kterých se dodržuje zejména osobní zóna. Šéfové a manageři si rádi drží od lidí odstup a mívají pracovní stůl a kancelářské křeslo v blízkosti vstupních dveří a zejména čelem k nim. Naopak komunitní otevřené povahy volí místo co nejdále od dveří. Často vídáte v kancelářích stoly umístěné naproti sobě, takže na sebe kolegové vidí celý den. Je to příjemné pro konverzaci, praktické z prostorových důvodů, ale ztrácí se tak většina soukromí. Mezi zaměstnanci mohou panovat opravdu různé sympatie, které se ztrátou soukromí mohou zhoršovat a ovlivňovat tak osobní vztahy, ale i pracovní výkony. Proto je lepší mít stoly od sebe více vzdáleny a opticky přepaženy. Je třeba se ptát pracovníka, zda chce mít soukromí či společnost, děláte to přece pro něj, ale i pro dobro firmy.