Tryskání – šetrné čištění nenachází využití jen při čištění fasády

Exteriér vašeho domu je vaší vizitkou. V průběhu času však na fasádu působí množství vnějších vlivů, které povrch znehodnocují. Může se jednat o špínu a nečistoty, plíseň a v neposlední řadě o „umělecké dílo“ sprejera. Někdejší lesk mohou fasádě vrátit moderní technologie. K těm nejefektivnějším patří tlakové tryskání pískem. V čem spočívá, kdy se používá a jaké jsou největší výhody?

Co je to tryskání a jaký je jeho největší přínos?

Tryskání neboli pískování označuje opracování povrchu proudem jemných částic (abraziva). Většinou se používá při čištění fasády i při opracování jiných materiálů. Výjimečné není ani tryskání kovů a dřeva, a to v exteriérech i interiérech.

domtech.cz_tryskani-piskovani-ars_cz_01

K největším výhodám tryskání pískem patří minimální prašnost. Ve srovnání s klasickým tryskáním vodou je prašnost nižší o cca 95 %. Dalším benefitem je mobilita moderních přístrojůmobilní tryskání lze bez problémů realizovat i v rušných a zastavěných městských částech, aniž by bylo nutné stavět pomocné konstrukce. To je dáno i tím, že systémy nevyžadují napojení na externí média (elektřina, voda).

V praxi se tryskání používá v souvislosti s čištěním fasád a cihel, přípravou povrchu před aplikací nátěru či stěrky, čištění památek (památkový ústav tuto technologii plně schvaluje), odstranění koroze a sanací zdiva (odstranění nátěrů a omítek).

domtech.cz_tryskani-piskovani-ars_cz_02

Kvalifikovaní odborníci garantují perfektní výsledek

Pokud vás možnosti tryskání zaujaly, zeptejte se na bližší informace profesionálů ze společnosti AXIOM REAL s.r.o. Využívají špičkové německé systémy TORBO, které jsou charakteristické ekonomickým provozem, minimální prašností a šetrností vůči opracovávanému povrchu. Kontaktní údaje a reference najdete na www.tryskani-piskovani-ars.cz.