Mark Levinson je americký výrobce špičkového audio vybavení

Mark Levinson založil v roce 1972 stejnojmennou americkou společnost se sídlem v Stamfordu v Connecticutu, původně však působila ve Woodbridge v Kalifornii. V současné době je jejím majitelem firma Harman International Industries, což je zároveň dceřiná společnost jihokorejského giganta Samsung Electronics.

Stále se jedná o významného výrobce špičkových audio systémů, který dodává svá řešení i do luxusních vozidel Lexus. Mark Levinson má v nabídce různé předzesilovače, zesilovače i přehrávače. V následujících řádcích vám představíme model No. 5805.

Mark Levinson No. 5805

Pokud chcete do svého domova vnést vskutku kvalitní zvuk, investujte do špičkového integrovaného zesilovače Mark Levinson 5805 s výkonným napájecím zdrojem. Uvnitř zařízení se totiž nachází toroidní transformátor 500+ VA, jehož úkolem je poskytnout reproduktorům dostatečné množství energie, a tím zajistit zvukový výstup bez jakéhokoliv zkreslování.

Mark Levinson No. 5805 je opatřen precizním digitálně-analogovým převodníkem, pomocí něhož je odstraňován šum, a tím pádem je kvalita zvuku na vysoké úrovni. Užijete si neskutečný zážitek z poslechu jakéhokoliv hudby. Výsledný zvuk je dokonale čistý.

Parametry zesilovače Mark Levinson No. 5805

Jestliže plánujete investovat do integrovaného zesilovače No. 5805, rozhodně neprohloupíte. Co se technických parametrů týče, tak přístroj je vybaven ethernetem (RJ-45), RS-232 (DB9), ale také 12V spouštěcím vstupem a výstupem, případně i IR vstupem (3,5mm jack). Samotná konfigurace je naprosto jednoduchá, stejně tak vám nezabere spoustu času ani pravidelná aktualizace softwaru.

Zesilovač je dodáván s ručním IR dálkovým ovládáním. Připojit si ho můžete i ke svému smartphonu, stačí si stáhnout aplikaci Mark Levinson Control, která je dostupná jak na iOS, tak i Android zařízeních.