Moderní bytový textil

Bytový textil může zaujímat dominantní i vedlejší roli v závislosti na zvoleném stylu a funkčním účelu místnosti. Dnes existuje opravdu bohatý sortiment látek různého složení, textury i barevného řešení. V poslední době převzaly vedení minimalistické styly. Lidé dávají přednost skandinávskému stylu, ale v interiéru se nachází styl japonský nebo dokonce antický. Je to samozřejmě individuální. Navíc je třeba také zmínit, že bytový textil dokáže proměnit každé nudné prostředí a trochu poopravit i designové chyby. K harmonickému a příjemnému bydlení tedy nestačí jen nábytek a tapeta.

Co vše zahrnuje bytový textil a jakou má funkci

Prázdné okno, nevýrazné lůžko nebo příliš obyčejná podlaha jsou známkou toho, že zde majitelka ještě nenašla vhodný bytový textilZáclonyzávěsypovlečení a dokonce i koberce se řadí do této velké skupiny, která nabízí nejen moderní design, ale také barevnost, vhodnou skladbu materiálu, a především styl. Správně zvolený bytový textil je v podstatě levným způsobem, jak oživit interiér, a plní dokonce hned několik funkcí, a nejen tu designovou. Závěsy, které se mohou pochlubit svislými pruhy, vizuálně zvednou strop v místnosti. Jejich úkolem je i zastínění místnosti v případě, že do pokoje proniká ostré sluneční světlo.

Záclony jsou nedílnou součástí každého okna. Jsou konečnou úpravou, která je potřebná v každém stylu interiérového designu. Moderní design záclon je navržen tak, aby zdůrazňoval především styl. Tady se nesmí ovšem zapomínat na funkčnost, která pak přispívá k relaxaci, a obývací pokoj, ložnice nebo jiná místnost se stává útulnou a příjemnou. K dostání jsou i hotové záclony, které jsou vhodné pro daný rozměr okna.

Povlečení je v každé ložnici doslova nutností. Neježe dodává samotnému lůžku osobitost, ale není nic příjemnějšího, než se zachumlat do čerstvě povlečené postele. Nabídka na trhu je široká a člověk si tak má opravdu z čeho vybírat, a to nejen co se týká designu a barevných vzorů. Flanel, krep nebo velmi oblíbenou bavlnu dnes střídá i mikroplyš a satén.

Pokud patříte mezi jedince, kteří se rádi obklopují stylovými doplňky, můžete zvolit nejen pohodlné a měkké povlečení, ale i moderní závěsy a záclony pro každé okno v domě.