Jaké přístřešky na zahradu?

Zařídit si na zahradě pohodlné posezení rozhodně není špatný nápad, právě naopak. Můžete pak venku pořádat různé oslavy, večírky či si jen tak o nedělích hovět na čerstvém vzduchu, aniž byste museli vytahovat paty z domu.

Aby však takovéto posezení fungovalo na sto procent, je potřeba nad něj pořídit i nějakou formu zastřešení.

Prefabrikáty moc nestojí

Střecha může mít celou řadu podob. Chcete-li něco okázalého a máte dostatečné množství financí i prostoru, rozhodně sáhněte po zahradním dřevěném altánu. Jedná se o typickou stavbu určenou do parků, a právě na zahradu.

Levnější alternativou pak mohou být pergoly. Ty jsou často mnohem menší, avšak není to pravidlo. I některé pergoly mohou dosahovat poněkud větších rozměrů. Takové se ovšem používají hlavně jako ochrana hostů před nešvary počasí ve venkovních hospůdkách, respektive u hotelových bazénů. V domácím prostředí se tak velké konstrukce používají jen zřídkakdy. Důvod je prostý, nedostatek místa.

Skvělé je, že výše zmíněné konstrukce lze postavit celkem snadno a levně. Stačí koupit prefabrikované kousky, jež se montují podobně jako složitější stavebnice. Pro šikovného kutila nejde o žádnou velkou výzvu.

Ochrana vozidla

Podobu prefabrikátu může mít třeba i přístřešek na auto. V mnoha ohledech jde o dosti podobnou konstrukci, jako jsou pergoly. Dokonce se tak dají přístřešky i využívat. Stačí auto zaparkovat trochu dál a najednou máte kam dát židle a třeba i gril.

Jinak jde ale o docela účinnou ochranu, obvykle určenou pro osobní vozidla. Na první pohled je vidět, že se nejedná o komplexní protekci auta, kterou poskytuje například garáž. Otevřené stěny ovšem nejsou zase taková nevýhoda, jak by se mohlo zdát.

Vůz díky tomu nezažívá žádné teplotní šoky, jež se mohou na jeho správné funkčnosti dříve nebo později projevit. Navíc takto rychleji schne, což je ta nejlepší prevence proti korozi. Zatímco v garáži může schnout podvozek i dlouhé hodiny, pod jednoduchou střechou je suchý díky poryvům větru během pár minut.