Čas od času se stane, že doma a na zahradě potřebujete opravit nějaký kus nábytku, trubky apod. Leckdy je pak nutné použít svářecí zdroje, s jejichž pomocí spojíte napevno kovové, případně také nekovové materiály, aby po pár týdnech znovu nepopraskaly. Nemáte-li patřičné vybavení k dispozici, pak se vám jistě bude hodit pár tipů.
Invertory
Do domácí dílny se rozhodně vyplatí pořídit si kvalitní, zároveň však lehkou a snadno přenositelnou svařovací techniku. V tomto směru se hodí především invertorová svářečka. Ve specializovaných obchodech se dá zakoupit s kompletním příslušenstvím, takže pak nemusíte shánět zvlášť třeba zemnící kabely a wolframové elektrody. Pěknou ukázkou je obchod Pantermax, kde máte na výběr z rozmanité škály (nejen) invertorových svářeček.
Výhodou invertorů je relativně nízká pořizovací cena, kdy nejlevnější modely pro hobby kutily a občasné řemeslníky vyjdou hluboko pod 10 tisíc korun. Za klad lze považovat také snadné ovládání, kdy zařízení zpravidla zprovozníte stiskem jediného tlačítka. Kvalitní invertorová svářečka si umí poradit s elektrodami všech běžných průměrů. Díky minimální hmotnosti a kompaktním rozměrům se vám bez potíží vejde do kufru automobilu, tudíž si ji můžete vzít s sebou na chatu, chalupu, potažmo do práce, když ji zrovna potřebujete.
Samostmívací kukly
Při svařování je důležité se důkladně chránit. Odlétající jiskry a kousky materiálu totiž mohou snadno zasáhnout pokožku a oči. Určitě se tak vyplatí investovat do ochranné kukly. Velmi praktické jsou především moderní samostmívací kukly, u nichž máte v každém okamžiku jistotu, že váš zrak bude dokonale chráněný vůči ostrému jasu, který je při svařování dalším charakteristickým jevem. Špičkové samostmívací kukly se dají lehce nasazovat, při práci je navíc možné odklápět pouze samotný zorník, což dále přispívá k vašemu komfortu.
Kromě svařovací kukly nezapomeňte ještě na ochranné rukavice. Musejí být dostatečně silné, aby hned nedošlo k jejich propálení od jisker.