Bytový textil a záclony dodají vašemu domovu útulnost a svěží nádech

Pilné hospodyňky stále přemýšlejí o tom, jak zútulnit interiér. Přeci jen doma trávíme hodně času a potřebujeme se cítit příjemně. Pokud darujete domácnosti svěží nádech, šmrnc a útulnost, dosáhnete dokonalosti. K tomu vám pomohou moderní záclony, závěsy a bytový textil do ložnice či koupelny.

Bytovému textilu se bohužel nepřikládá taková důležitost jako nábytku a dekoracím, což je špatně. Jen si představte interiér opatřený jen běžným vybavením, pár obrázky na zdech, kde schází záclony na závěsy na oknech. Bezpochyby na vás bude domov působit nezabydleně, jako byste se právě nastěhovali.

Na okna patří záclony a závěsy

Pokud vám nevyhovují závěsy na okna a preferujete rolety, je to váš vkus. Jenomže bez záclony se prostě neobjedete. Díky ní darujete pokoji teplo, které je s domovem neodmyslitelně spojeno. Nic se nevyrovná vůni právě pověšené záclony, která ohromí bělostí či moderními vzory. Prodejci nabízejí nespočet druhů, takže si vyberete buď kusovky, anebo výrobky v metráži. Kusové modely, jako jsou hotové voálové záclony, jsou příjemnější variantou, ale v záclony v metráži můžete využít i jako bytovou dekoraci. Jen si představte, jak by se vám vyjímal záclonový baldachýn nad postelí!

Závěsy se vracejí do módy

Když už máte vybrané hotové záclony, pořiďte k nim závěsy na okna. V posledních letech jsou závěsy opět v módě, protože se nejedná jenom o nevzhledné visící látky. Tento bytový textil navodí příjemné teplo domova, a navíc se jedná o trendy dekoraci. Někomu se líbí lesklé jednobarevné modely, jiný se přikloní k barevným vzorovaným kouskům. Velkým hitem jsou také zatemňovací závěsy, které snadno zastanou funkci rolety či žaluzie. Závěsy patří do obývacího pokoje i dětského království. Výběr je pestrý, stačí popustit uzdu fantazii a experimentovat!