Nerezové komíny plní skvěle svou funkci

Stavíte nemovitost a potřebujete spolehlivý komín? Anebo máte dům letitý, ale rozhodli jste se pořídit si krb, k němuž potřebujete zbudovat komín? Řešením může být nerezový komín, který se pyšní velké oblibě.

Vyberete si dle svých potřeb

Nerezové komíny dělíme do několika skupin. Můžete vybírat ze široké nabídky provedení včetně designových komínů s hladkým pláštěm, nebo lehkého šachtového systému. Jde o moderní typ odkouření vhodný pro všechny spotřebiče. 

Podíváme-li se na zděné komíny, ty potřebují nosný základ. U nerezových tomu tak není. Je možné je kotvit ke zdi, k fasádě, ale i k jiné konstrukci. Jsou relativně nenáročné na montáž. Oceníte i jejich flexibilitu při tepelném namáhání, kdy nedochází k popraskání komínového tělesa vlivem dilatace.

Volit můžete interiérové nebo fasádní komíny, svislý kouřovod nebo šachtový systém COMPACT. Interiérové komíny mají tloušťku izolace 50 mm pro vyšší míru bezpečnosti. K dispozici je mnoho variant založení a povrchových úprav komína, včetně řešení prostupů stropními a střešními konstrukcemi. Fasádní komíny tvoří nerezové komínové systémy s izolací 25 mm, a jsou založené většinou na konzoli. Mohou mít klasické provedení se sponami nebo designové ve variantě COSMOS. 

Potřebujete komínovou vložku?

Všechny uvedené komínové systémy, ale také komínové vložky nabízí společnost Ciko, s.r.o. K vložkování komínových těles libovolné výšky se hodí jednovrstvý nerezový komínový systém, který funguje jako stavebnice. Odvádí spaliny od tepelných spotřebičů a jeho jednotlivé komínové elementy jsou díky hrdlu v horní části komínové vložky při montáži do sebe zasouvány. 

vložkování komínů staršího data zhotovení lze použít nerezové komínové vložky, izostatické keramické vložky či plastové komínové vložky. Záleží na zvoleném palivu a typu spotřebiče.