Proč se pustit do rekonstrukce panelového bytu?

Pokud žijete v panelovém bytě, v němž ještě neproběhla žádná větší rekonstrukce, možná už sami pociťujete, že je na ni nejvyšší čas. Odhodlejte se a pusťte se do toho, nebo si najděte firmu, která vám požadované úpravy provede.

Rekonstrukce panelového bytu

Rekonstrukce panelového bytu 2+1, 3+1 či jiné velikosti může být různě rozsáhlá. Pokud máte ještě staré bytové jádro a rádi byste své bydlení zmodernizovali, čeká vás změna poměrně velkého rozsahu. K rekonstrukci přistupte, především máte-li ještě umakartové jádro. V dnešní době je už zcela nevyhovující, a to z mnoha důvodů.

Rozhodnete-li se pro vybourání jádra, jde o vhodnou chvíli pro provedení rekonstrukce koupelny a kuchyně.

Staré koupelny totiž vůbec nevyhovují nárokům dnešních lidí. Ti často pojímají tuto místnost nejen jako místo hygieny, ale také relaxace. Chtějí mít více prostoru, než nabízejí typické panelákové interiéry.

rekonstrukce-bytu-1

Jak toho dosáhnout? Máte-li dostatek místa v kuchyni, posuňte jádro. Poté si už koupelnu přizpůsobíte podle svých představ. Designové možnosti jsou široké a k většímu pohodlí přispěje i velká masážní vana, či máte jiná přání?

Obrovské možnosti máte i ohledně kuchyní. Na trhu najdete mnohé kuchyňské linky lišící se materiálem, tvarem, designem (rustikální, moderní, klasický, retro, provence atd.), vybavením a dalšími aspekty. Pěkné a praktické jsou linky s vestavěnými spotřebiči.

Uzpůsobte si svůj domov tak, aby se vám líbil a cítili jste se v něm pohodlně.

Najděte si spolehlivou firmu na rekonstrukci panelového bytu

Pokud jste opravdu šikovní a máte zkušenosti s rekonstrukcemi, případně se chcete pustit jen do menších úprav, možná se do toho dáte svépomocí. V opačném případě se porozhlédněte po firmě, která vám rekonstrukci provede.

Chcete-li si ušetřit spoustu nepříjemností, hledejte pečlivě a zajímejte se o reference. Ne každý řemeslník je seriózní a provede vám potřebné práce dle domluvy a v čase, na němž jste se dohodli.

Pokud byste rádi celkovou rekonstrukci, najměte si nejlépe firmu. Vše zařídí, a vy nebudete muset hlídat součinnost jednotlivých řemeslníků ani se starat o další záležitosti.