V dílně bruska nesmí chybět. Jak vybrat vhodné brusivo?

Ve strojírenském průmyslu nachází uplatnění celá řada nástrojů, mezi nimiž samozřejmě nechybí ani pásové brusky. Pokud však potřebujete s takovým pomocníkem pracovat, je nezbytné mít po ruce ještě i brusné pásy. Vzhledem k tomu, že je současný trh rozmanitý, je docela těžké zorientovat se v nabídce, a proto vám v následujících řádcích prozradíme, jaké pásy jsou vhodné na kov a jaké zase na dokončovací práce.

Brusné pásy

Pásové brusky vyžadují brusné pásy, ale při jejich výběru buďte obezřetní, protože nekvalitní produkt vytvoří více škody než užitku. S pásovou bruskou se pracuje nejen v mnohých výrobních podnicích, ale také v domácích dílnách, a to například k broušení nožů. Brusné pásy se odlišují rozměry a také provedením, přičemž některé jsou určeny i pro leštění nerezu a kalených ocelí. Brusivo tedy volte vždy s ohledem na konkrétní nástroj.

Brusné pásy na kov

Další skupinu tvoří brusné pásy na kov, které patří i k nejvíce používaným. Zvolíte si mezi několika zrnitostmi a materiály. Zatímco někdo preferuje základní materiál z aluminium oxidu ALOx, jiný zase keramickou alternativu. Podklad bývá buď plátěný, nebo polyesterový. První zmíněný podklad je ideální pro vybrušování a dokončování tvarů, kdežto ten druhý zase k broušení pod vodou.

Brusné rouno

Stejně tak nesmíme zapomenout na brusné rouno, jehož účelem je sjednotit povrch. Existuje v několika různých zrnitostech, záleží na tom, jestli potřebujete spíše hrubou, nebo jemnou zrnitost. Brusné rouno se vyrábí z nylonové tkaniny, jež se vyznačuje vysokou kvalitou.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste si mohli objednat brusné rouno, brusné kameny i pásy, podívejte se na nabídku společnosti PISKAČ a syn a.s. s dlouholetým působením na trhu. Budete nadmíru spokojení i s kvalitou nabízených produktů.