Zahradní altán může mít mnoho podob

K nejoblíbenějším zahradním stavbám patří altány, a to už odedávna. Slouží k odpočinku i zábavě, a mohou mít různou podobu i velikost. Nejčastěji se stavějí altánky ze dřeva, kovu, nebo zděné, ale dnes není problém sehnat altán skládací, který prostě v případě potřeby rozložíte na vhodném místě, a jakmile jej už nebudete potřebovat, nebo na konci léta, ho zase složíte a uložíte na další použití.

Altány pro běžné i slavnostní příležitosti

Romantická podoba bohatě zdobeného dřevěného altánku tedy už rozhodně není jednou možností, i když mnoha lidem se tento styl líbí a na zahradě jim nesmí chybět.Zahradní altány a party stany využijete i pro slavnostnější příležitosti, jako jsou oslavy, velké grilování s přáteli nebo svatby.

Kryté posezení je v létě k nezaplacení

V horkém počasí poskytnou party stany a zahradní altány stín, ochranu před sluncem i deštěm, takže se ve vašich venkovních aktivitách nemusíte příliš omezovat. I když nemáte zrovna obrovský prostor okolo domu, jistě najdete nějaké místo, které bude pro kryté posezení vhodné, i když třeba jen sezonně. Užít si totiž venkovní přípravu jídla, příjemné chvíle u kytary, tanec, čtení knížky nebo popíjení kávy na čerstvém vzduchu je k nezaplacení.

Snadno smontovatelná konstrukce

Zahradní altány se skládací konstrukcí se snadno montují, k dostání jsou v mnoha variantách a velikostech, a rozhodně se nemusíte být, že budou nějak „vachrlaté“. Setkat se můžeme s trubkovou konstrukcí nebo o něco dražším sekčním skládacím mechanismem, velmi jednoduše je rozložíte a zase složíte. Praktický je systém bočnic na suché zipy. Posezení na zahradě si můžete prodloužit až do podzimu, pokud počasí přeje, a užít si zahradu na maximum.

Je libo altán na svatbu?

Pokud chystáte velkou akci, poohlédněte se po zahradních altánech– párty stanech, které poskytnou dostatečné zázemí, a velikost vyberete podle počtu pozvaných hostů. Pro svatební účely pravděpodobně sáhnete po stanech bílých, ale sehnat se dají třeba i zelené nebo červené.