3 tipy pro výběr správné šatní skříně

Uskladnění oděvů je potřebné v jakékoli domácnosti. Většina z nás považuje přítomnost šatních skříní za samozřejmost. Ne vždy se ale v domácnostech setkáme s optimálními modely, jež jsou designově povedené a maximálně funkční. Právě proto se v následujících řádcích soustředíme na hlavní aspekty, jež je zapotřebí při nákupu šatní skříní stoprocentně brát v potaz. Jen tak si totiž nakonec koupíte model, jenž bude s vaším interiérem dokonale korespondovat.

Maximální důraz na funkčnost

Každá šatní skříň by měla být koncipována tak, abyste k ní jen přišli a intuitivně si vzali oděvy dle potřeby. Dlouhé hledání v jejích útrobách by vás zbytečně zdrželo. Z toho důvodu vsaďte nejen na přítomnost šatní tyče na oděvy, ale také na zásuvky a police. Především spodní prádlo si najde své místo přímo v drátěném programu. Takto řešené zásuvky jsou vzdušné a prostorné. Naopak trička s mikinami se pohodlně skládají na police. Ostatní oděvy mohou klidně viset na ramínkách.

Unikátní vzhled není samozřejmostí

Design šatní skříně musí být jedinečný. Ano, většinou se nachází v ložnici, kam mnoho lidí nechodí, nicméně i tak si dejte na volbě záležet. Ostatně mnohdy se s šatními skříněmi potkáváme i na chodbách, jimž dominují. Z barevného spektra lze vybrat prakticky jakýkoli odstín. Hodně oblíbená je bílá šatní skříň nebo její krémové provedení. Luxusní vzhled nabídnou cizokrajné dřeviny anebo i jemné odstíny dubu sonoma či buku.

A co doplňky i další součásti skříně?

O celkové funkčnosti a oblibě skříně často rozhodují i zdánlivé detaily. Vsaďte určitě především na dostatečně velké designové zrcadlo. Poté, co se oblečete, rozhodně stojí za to se naposledy zhlédnout. Důležité jsou i velmi pevné a dobře chodící panty, případně posuvný systém. Ať už toužíte po jakékoli skříni, podívejte se do eshopu Dona-shop.cz a jistě si vyberete některý z mnoha modelů.