Základní pravidla pro výběr podlahy

Při výběru nové podlahy hraje velkou roli cena vybrané podlahy či krytiny, avšak nemělo by to být pouze jediné kritérium výběru. Ačkoli to tak mnoho lidí vůbec nevnímá, je to vlastně to, co velmi ovlivňuje vzhled celé místnosti. Úplně jinak by totiž vypadala, kdybyste měli na zemi koberec a úplně jinak, kdyby například parkety. Je tedy důležité si uvědomit, že podlaha by měla ladit s celkovým vybavením místnosti i s barvou stěn. Do prosvětlené místnosti se více hodí tmavší barvy, které pak se světem vytvoří zajímavý a příjemný kontrast. Do tmavé místnosti volte raději světlejší barvy, které daný prostor opticky rozjasní. Důležité je, abyste se v místnosti cítili příjemně, a aby se vám po nové podlaze také dobře chodilo.

Poslední dobou jsou často voleny vinylové podlahy, které se vyrábějí v imitacích dřeva, které působí velmi přesvědčivě, zároveň jsou cenově dostupné a montážzvládnete na rozdíl od jiných typů krytin klidně sami. Kromě imitací přírodních materiálů je k dostání v nejrůznějších dekorech.

Druhým často kupovaným druhem jsou PVC podlahy, které mají obdobné přednosti jako vinyl. Kromě nepřeberného množství motivů a barev jsou velmi příjemné pro chůzi, neboť jsou měkké a nohám tedy velmi pohodlné. Navíc bude vaše chůze po PVC tak tichá, že se nemusíte bát, že byste vzbudili děti či někoho v sousedním bytě. Obě z výše uvedených variant mají poměrně dlouhou životnost, ovšem to záleží také na jejich tloušťce.

Před koupí si danou místnost raději několikrát přeměřte, abyste objednali skutečně správné rozměry. S výběrem raději nikam nepospíchejte a klidně si nechte také poradit od odborníků. V Brně a jiných velkých městech je podlahových studií více než dost, poraďte se s nimi o koupi PVC a vinylových podlah a jistě nebudete litovat.