Chcete natírat dřevo? Představíme vám barvy a lazury na dřevo

Ve světě bydlení je dřevěný materiál oblíbený už po staletí, protože působí přirozeně a elegantně. Ačkoliv dřevo figuruje především v interiérech rustikálního stylu, stále častěji se kombinuje s nadčasovými materiály, jako jsou kov či sklo. Nicméně dřevo si vyžaduje pravidelnou a svědomitou péči, která prodlouží jeho životnost. V následujících řádcích vám prozradíme, kdy použít barvu a kdy lazuru.

Dřevěný zahradní nábytek a dřevěné interiérové podlahy jsou vystavené nepříznivým vlivům. Už při výrobě bývá materiál ošetřen ochranným nátěrem speciální hloubkovou technologií. Ale obnovení nátěru zvýší životnost nábytku či podlahy.

Barvy na dřevo

V první řadě se vám nabízí barvy na dřevo, které se rozdělují na akrylátové (ředěné vodou) a syntetické (s obsahem pryskyřice a rozpouštědla). Akrylátové barvy na dřevo schnou mnohem rychleji než barvy syntetické.

Velké popularitě se těší moderní barvy OSMO COLOR, které se používají především na dřevo ukryté v uzavřeném prostoru. Uplatnění nachází při nátěru nábytku, stěn a podlah. Vybrat si můžete z pestré palety barevných odstínů. Ale na své si přijdou i příznivci tradičního vzhledu dřeva, protože k dostání jsou i transparentní odstíny.

Lazura na dřevo

A druhou možností je lazura na dřevo, kterou se potírá dřevo zejména v exteriéru, tedy zahradní stavby, dveře, ploty, fasády a další prvky vyrobené z přírodního materiálu. Ochranná olejová lazura, která je transparentní, zajišťuje dlouhodobou ochranu materiálu. Nespornou výhodou je, že odpuzuje vodu a je odolná vůči povětrnostním vlivům.

Více produktů můžete najít přímo na webové stránce www.osmo.cz, která nabízí vysoce kvalitní prostředky na ochranu interiérového i exteriérového dřeva. V portfoliu najdete také nářadí, stroje a další příslušenství.