Jak vybrat správný plot?

Výběr plotu je úkon, který nesmíte zanedbat a jen tak od oka nějaký vybrat. Přecijen, plot není jen od toho, aby Vás ochránil před zraky zvídavých sousedů či nějakých pouličních zlodějíčků, ale zároveň reprezentuje Váš dům. Každý druh plotu má nějakou svou výhodu a nevýhodu. Přemýšleli jste už například o tom, že můžete využít zemní vruty?

Začněme tedy hned téměř u těch nejdražších, kovových plotů. Kovové ploty jsou charakteristické pro nějaké starší domy, ale však i novostavby s nádechem luxusu. Tyto ploty jsou povětšinou vyráběny z ocele, takže jejich pořizovací cena je poněkud vyšší, ale investice se Vám časem vrátí. Přecijen, kovové ploty není potřeba udržovat a jejich životnost je prakticky nezměrná. Navíc Vám můžou poskytnout větší pocit bezpečí oproti např. plotům živým, jelikož vy vidíte přes plot dobře a tato průhlednost může odradit pár těch potencionálních zlodějíčků. Můžete ušetřit náklady díky již zmiňovaným zemním vrutům, obrátit se například můžete na českého výrobce v Ostravě, VRUTEX Kovovýrova s.r.o., zemní vruty Ostrava. Mají i eshop, není třeba tedy jezdit na Moravu.

 Dalším příkladem jsou ploty dřevěné. Určitě každý znáte ty obrázky či záběry z amerických filmů, kde má každý dům či farma bílé, svisle přibité laťky. Tenhle ten typ plotu je typický pro americkou společnost, rodinné domky, které svým způsobem připomínají farmu. Dřevěný plot je jednou z těch levnějších variant.

 U nás nejčastěji používané jsou ploty drátěné. Je to nejlevnější typ plotu, který u nás seženete. Sice postrádají jakoukoliv estetickou hodnotu, ale jejich cena se zde pohybuje okolo pár stovek za metr. Na tento typ plotů se nejčastěji používá strojové pletivo, v dnešní době je ale velkou módou jej potahovat plastem, jelikož nevyžaduje prakticky žádnou údržbu.

 Nesmíme zapomenout na ploty živé či nedejbože betonové. Živé ploty jsou však ty nejhorší, co si můžete pořídit. Viditelnost skrze ně je prakticky nulová, v dobách sucha tyto ploty trpí a ta zeleń, která je na nich krásná, se ztrácí a co se týče údržby těchto plotů, je to hrůza. Pokud opravdu chcete mít krásný živý plot, měsíčně u toho strávíte několik hodin, aby to nějak vypadalo.