Dveře z masivu: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?

V rámci zabezpečení domácnosti je vždy důležité vsadit na kvalitní vchodové dveře. Primárně byste se měli zaměřit na to, z jakého materiálu jsou vyrobené a do jaké bezpečnostní třídy spadají. Hned z několika důvodů jsou dobrou volbou produkty z masivního dřeva.

Odolnost

Pakliže si domů pořídíte dveře z masivu, snižujete riziko, že vás „navštíví“ zloději. Jsou-li totiž vstupní dveře vyrobené z odolné dřeviny, klasicky hlavně z dubu, pak jsou dostatečně bytelné. Člověk se pak skrz ně neprobije násilím, ledaže by použil nějaké kvalitní náčiní.

U vchodových dveří je podstatné, aby spadaly minimálně do třetí bezpečnostní třídy, o tomto údaji by vás měl vždy informovat prodejce, respektive výrobce.

Ideální je, pokud si necháte objednat dveře na míru. Pak totiž máte jistotu, že budou nejen kvalitní, ale také budou ladit s celkovým vzhledem vašeho domu, potažmo bytu.

Design a životnost

Dveře z masivu lze použít nejen pro vchod, ale také do interiéru. Kromě bytelnosti je totiž jejich velkou předností design. Dřevo je přírodním materiálem, který se náramně hodí do každé domácnosti. Je pravdou, že dveře z masivu patří spíše k dražším variantám, avšak oceníte u nich dlouhou životnost. Ani údržba není nikterak náročná. Když je využijete u vchodu, nemusíte se obávat jejich rychlého opotřebení a nutnosti četných oprav.

Masivní dveře na míru si lze objednat u renomované společnosti BO dveře, s.r.o. Tato firma vyrábí interiérové i vstupní modely, přičemž je realizuje z dřevěných latěk (palubkové dveře) a z obdélníkových či čtvercových kazet (kazetové dveře).

Vyšší cenu kompenzují minimální nároky na údržbu

Špičkové dveře z masivu vás budou stát minimálně deset tisíc korun. Takováto investice se ale nepochybně vyplatí, a to už jen z výše uvedených důvodů. Oproti laciným plastovým a dřevotřískovým modelům je budete moci používat řadu let, aniž by bylo zapotřebí je renovovat.