Zatočte provždy s nepořádkem v garáži a kůlně

Už vás nebaví věčné zakopávání o poházené štětky na malování, které jste použili minulý rok a dlouho se k nové malbě nechystáte? Nebo rozsypané hřebíčky v zásuvce dílenského stolu a poházené nářadí v kůlně bez ladu a skladu. Nedivíme se vám.

Ukliďte si v dílně dřív, než to udělá manželka

Ačkoliv máte šikovné police a regály v kůlně, garáži nebo dílně, stále vám scházejí pořádné boxy, do nichž byste mohli konkrétní díly na auto, čisticí prostředky nebo chemikálie uschovat, aby byly vždy k nalezení. Přijdou vám „banánovky“ nebo jiné papírové krabice málo odolné a pro některé kovové věci nevyhovující? Hodily by se spíše plastové dózy s víkem, které si přehledně srovnáte, a jestliže je opatříte popisky, už se vám do budoucna nestane, že byste něco nemohli najít. Tedy pokud vám nepřijde „uklidit“ manželka. Ale to už je jiná kapitola…

Zahradní náčiní si zaslouží své místo

Zahradní náčiní má své místo v kůlně, domku na nářadí anebo garáži zvláště v zimním období, kdy si může na chvíli od práce odpočinout. I pro nářadí existují speciální police s otvory, do nichž pohodlně zasunete všechny nůžky na keře, drobné hrabičky a rýčky, na vysoko položené bidlo můžete zavěsit rýče, hrábě i krumpáče. Své místo má i kbelík s víkem, kovový kbelík a ocelový sud. Každý z nás si pro své pohodlí vyrábí optimální prostorové rozmístění zahradního náčiní.

Autokosmetika a součástky na auto mají svůj prostor v garáži

V garáži si své uplatnění najdou zavírací skříně, do kterých se dá umístit autokosmetika, kanystr 20l a kanystr na pohonné hmoty. Na regály se dají uschovat často používané kabely, náhradní autobaterie i kufr s nářadím. Všechny věci v domácnosti by měly mít své stabilní místo, a to platí i pro nářadí a pracovní nástroje, jež lze s vhodnými nádobami, krabicemi a přepravkami ideálně rozmístit do správných prostor.