Kalibry: Specifické měrky, které expresně zjistí odchylky

Základem jakýchkoli pracovních činností je bezesporu maximální přesnost. Třeba v takovém strojírenském průmyslu si lze dovolit pouze minimální odchylky. Jednotlivé dílce by v případě nepřesností nemusely dokonale sedět a veškerá výroba by byla zbytečná. Právě z toho důvodu je zapotřebí vzniku zmetkových kusů co nejefektivněji, a hlavně nejrychleji zabránit. Řešením mohou být specifické měrky označované jako kalibry. Právě na ně se zaměříme v následujících řádcích.

Jak fungují kalibry?

Princip fungování kalibrů není nijak složitý. Jde o měrky, jež jsou schopné okamžitě rozpoznat, zdali je výrobek z hlediska rozměrů správný, nebo nikoliv. V sériové výrobě se jedná o nenahraditelného pomocníka. Kontrolor jej využije a následně zjistí, že se vyrábí zmetky. Linka se okamžitě zastaví, dojde k opětovnému seřízení obrábějícího nástroje a následně už si můžete být jistí, že se opět budou produkovat správné kusy. Vybírat lze různé kalibry, oblíbené jsou například m42×1,5.

Několik variací kalibrů

Jaké kalibry budete potřebovat? To záleží především na tom, co za výrobky produkujete. Na trhu se nenachází jenom kalibry m42×1,5, ale i mnohé jiné. Jednat se může jak o ty, které měří vnitřní závity, tak i o variace pro měření vnějších. Kroužky, trny, třmenové kalibry a jiné dokážou odhalit jakoukoli nepřesnost.

Vyberte si rychle a jednoduše online

Nic složitého. U společnosti Michovský TOOLS s.r.o. to zvládnete rychle a jednoduše. Disponuje totiž spoustou kalibrů, které má pochopitelně skladem. Typické jsou třeba kalibry NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a mnohé další. Sehnat je lze za velmi výhodné ceny. Doprava do vaší firmy bude doslova expresní. Budete-li potřebovat specifickou měrku nebo cenné rady, můžete se klidně na tohoto specialistu na kalibry obrátit.