Co všechno můžete objevit ve Velké Chuchli?

Tato 460 hektarů rozlehlá čtvrť Prahy se rozkládá na levém břehu Vltavy již od roku 1990 a dnes je součástí Prahy 5. Je téměř jisté, že první, co se nám vybaví pod pojmem Velká Chuchle, jsou tradiční dostihy. Hned 6 let od jejího vzniku se zaběhly první závody, které přinesly celé čtvrti slávu. Díky patří zejména bývalému prezidentu T. G. Masarykovi, který dokonce nechal vyhlásit „Cenu prezidenta republiky“.

Až doteď je možné závody sledovat každé nedělní odpoledne. Děti se mohou svézt například na ponících nebo mohou navštívit klub „Hříbátka“, který nabízí pohybové i umělecké aktivity.

A to není vše k vidění…

Velká Chuchle se však nepyšní pouze velkým závodištěm. Je zde i historicko-technická památka Chuchelská vápenka, která je v dobrém stavu a nově oplocená.

Odlišným zajímavým velikánem je SkiPark Velká Chuchle, která celkem čtvrtým rokem umožňuje si zalyžovat v Praze. A není to vůbec daleko, jen 15 minut od centra Prahy (Smíchovského nádraží). K dispozici je půjčovna běžkařského vybavení a možnost se zlepšit s pomocí zkušených instruktorů.

Část území zahrnuje i Radotínsko-Chuchelský háj, který je cílem většiny víkendových procházek, či nadšených běžců. Nedaleko je i na kraji háje mini ZOO. O tu se stará pan hajný Miloš Stana. Můžete zde vidět například srnky, kozy, ovce, divoká prasata, výra, ale i muflony, rysa, daňky a polární lišku. Specialitou ZOO je mluvící krkavec.

Co nového Velká Chuchle nabízí?

Kromě občanské vybavenosti, jako je mateřská a základní škola, pošta, městská knihovna a obvodní lékař, tak největší novinkou je pravděpodobně komplex tří desítek moderních vil. Ty jsou několikapatrové, a proto mohou poskytnout útulné přístřeší jedné i více generacím. Nejmenší z nich je složena ze 4+kk, největší pak ze 7+kk. Pro zvědavce a zájemce je možné si dokonce jednu vzorovou prohlédnout a zjistit, jestli je to ta pravá pro bydlení. Pro více informací navštivte web vily Chuchle.