Jak připravit zahradu na zimu ?

Pokud patříte mezi ty, kteří na svou zahrádku nedají dopustit, milují vůni čerstvě posečené trávy a mají radši relax na zahrádce než u televize, tenhle článek je pro Vás. Dozvíte se, jak nejlépe připravit svou milovanou zahrádku na zimu.

Před prvními mrazy či sněhovou nadílkou byste měli určitě zahrádku „uklidit“. Ovšem do tohoto slova uklidit patří hned několik činností, které je potřeba udělat. Začít by se mělo hrabáním listí. Ikdyž je podzimní počasí krásné, spadlé listí nám na zahrádce tvoří mnohdy velmi krásný barevný kontrast, je potřeba jej uklidit. A co jiného s ním udělat, než kompostovat. Určitě každý z Vás má někde na zahrádce růžek, kde má svůj vlastní kompost, kterým následně na jaře hnojí svou potencionální úrodu. Hoďte jej tam a máte po starostech. Následně posekejte trávník a zryjte záhony. Zrytí záhonů Vám půdu na zimu provětrá a když přidáte trochu toho hnoje do zryté půdy, další rok se budete divit, co za divy dokáže troška hnoje. Posekat trávník je jen taková klasika, kterou děláte po celý rok, nyní ovšem nesekáte trávu proto, aby byla krátká a nerostlo Vám to všude, ale u sekačky si zvyšte pojezd abyste ji jen oholili.

No a teď k té trošku těžší práci. Pokud máte v plánu sadit další rok nějaké stromky, ať už ovocné nebo okrasné, udělejte to teď! Není lepšího období na sázení stromků než před zimou. A samozřejmě nesmíme zapomenout na naše květinky. Každý z Vás zkušenějších určitě ví, že ostříhat růže je povinnost! Přecijen, když je neostříháte, umrznou Vám a zasazovat je znova přece nechcete. Ostříhejte je na výšku 5 – 8 oček budou úplně v pořádku. Dále nezapomeňte na vysázení cibulovin. Ať už jsou to narcisy, tulipány, mečíky či modřence, vše musí být zasazeno před zimou, aby stačily zakořenit a na jaře rozzářit Vaši zahrádku.