Jak ušetřit během zimy peníze na topení

Zima bývá v posledních letech čím dál delší a otravnější. Občas to vypadá, jako bychom měli pouze léto a zimu. Přechody mezi jednotlivým ročním obdobím jsou kratší a kratší. Z letní obuvi skočíme rovnou do té hřejivé zimní. To se samozřejmě podepíše i na financích, protože to vše úzce souvisí s topnou sezónou.

Venku ať si je klidně zima, ale doma chceme mít všichni příjemné teplo. Naštěstí jde technologie stále kupředu a dnešní trh nabízí široký sortiment čerpadel, kotlů a zásobníku vody. Pravdou je, že se mnohým lidem nechce zpočátku investovat. Jenže prvopočáteční investice se brzy vrátí, a tak se na těchto pomocních, jež nám zajišťují doma teplo, nevplatí šetřit.

Plynové kotle

Vytápění plynem patří k levnějším a především ekologičtějším variantám, proto se těší velké oblibě. Nový plynový kotel vás nemusí stát majlant. Kondenzační plynové kotle patří k úsporným a vysoce efektivním řešením pro majitelé rodinných domů i větších bytových jednotek. Jsou cenově dostupné a vhodné jak pro domácnosti, tak průmyslové a jiné občanské stavby.

Tepelná čerpadla

Výkon zohledňujeme u nákupu automobilu, vysavače, lednice, televizoru. Totéž by mělo platit ohledně výběru čerpadla. Až 80% energie lze ušetřit, jestliže si pro vytápění i ohřev pitné vody zvolíme kvalitní tepelné čerpadlo. Na rozdíl od výše zmiňovaných spotřebičů je investice do čerpadla určená na několik desítek let. Tepelná čerpadla teplo odebírají z přírodních zdrojů: povrchová a spodní voda, země, vzduch. Následně je přečerpává na větší teplotní hladinu a dodá do otopné soustavy. Rozlišujeme tedy systémy země-voda, voda-voda, vzduch-vzduch, vzduch-voda, podle toho, odkud čerpadlo odebírá teplo a kam ho pak předává.

Ohřívače a zásobníky vody

Ohřívače a zásobníky vody jsou úsporným a komfortním řešením, při němž bude vaše rodina mít k dispozici ihned dostatek teplé vody. Objednejte si zásobníky vody, jež jsou vybavené moderními technologickými funkcemi a ušetřete svou peněženku i životní prostředí.