Jakou podlahu vybrat do interiéru?

Pokud se pouštíte do renovace interiéru, nezapomeňte na podlahy, protože jsou velice důležité. Současný trh je však rozmanitý a vybrat si můžete z pestré škály materiálů, přičemž oblíbenosti se těší především vinyl, PVC a laminát. Pokud prahnete po autentickém vzhledu, jsou pro vás jako stvořené dřevěné podlahy, které jsou ale dražší záležitostí.

Vinylová podlaha

V první řadě vám utkví v paměti vinylová podlaha. Skládá se z několika vrstev různých materiálů, které jsou na sebe navrstvené, a tím vytváří odolnou, praktickou a současně i cenově dostupnou podlahovou krytinu. Vinyl se prodává ve dvou variantách, a to jako luxusní vinylové dlaždice a vinylové role.

Vinylové podlahy jsou obecně považovány za vysoce odolné, ovšem existují faktory určující, jak dlouho vydrží.

PVC podlaha

Další možností jsou PVC podlahy, které jsou levné, trvanlivé a ohnivzdorné, takže ideální pro soukromé i veřejné prostory. PVC je také vynikající tepelný izolant, navíc tuto podlahovou krytinu můžete položit i na stávající podlahu. Co se týče tloušťky, ta se pohybuje od 6 do 20 milimetrů.

Laminátová podlaha

Zajímat vás bude i laminátová podlaha, přičemž laminát je syntetická podlahová krytina navržená tak, aby vypadala jako dřevěná či kamenná. Laminát je oblíbený po desetiletí a tradičně představuje levnější alternativu k pravému dřevu. Tradiční dřevěná podlaha je totiž mnohonásobně dražší.

V počátcích byly laminátové podlahy nekvalitní, ovšem postupem času se to změnilo a v současné době naplní očekávání i náročnějších zákazníků.

Ať už vás zajímá plovoucí podlaha, vinyl, dřevo či laminát, obraťte se na společnost Supellex, která si na tomto trhu vybudovala pevné postavení. Zakoupit můžete rolové PVC, venkovní terasová prkna, koberce, přírodní linoleum a další. Sortiment je opravdu široký.