Svícením se dají ušetřit nemalé peníze

Ceny energií šly v posledních letech hodně nahoru, což mimo jiné znamená pro většinu firem a domácností nutnost se trochu uskromnit a snažit se ušetřit, kde se jen dá. Naštěstí existuje celá řada úsporných opatření.

Přestat plýtvat není složité

Většina domácností s energiemi vyloženě plýtvá. Zvykli jsme si totiž, že elektřina skoro nic nestojí, což však může být v současné situaci vzhledem k dnešním cenám dost drahý špás. Přijmout alespoň základní úsporná opatření by měl každý, kdo nechce na konci roku platit tučné přeplatky.

Ono to nakonec není zase tak složité. Někdy stačí i úplné maličkosti typu vypínání přístrojů po každém použití. Televize, mikrovlnná trouba, případně indukční vařič stále odebírají proud, i když na první pohled nic nedělají. Jsou však v takzvaném stand by módu. Proto je vhodné je okamžitě po použití vypnout ze zásuvky.

Takto se dají ušetřit stovky korun ročně. Kdo chce uspořit tisícovky, ten by se měl zaměřit hlavně na žárovky. Používat ty tradiční je už dnes vzhledem k jejich vysoké spotřeba doslova pošetilost. Mnohem lepší jsou spořivá LED světla, a to ve všech směrech.

Dají se pořídit docela levně

V mnoha rodinách se pořád využívají kdysi standardní vláknové žárovky. Aniž by byli lidé seznámeni se situací na trhu, stále se mylně domnívají, že efektivní osvětlení LED je předražené. V tomto se ovšem pletou. Dnes je možné LED žárovky a zářivky pořídit za daleko sympatičtější peníze než v dávných dobách.

Je sice pravda, že jsou stále o něco dražší než vláknové žárovky v dobách svého vrcholu, avšak na druhou stranu disponují několikanásobně vyšší životností a zároveň jsou energeticky nenáročné.

Koupit si tento druh světel je v současné době možné víceméně v jakémkoliv obchodě s elektronikou. Není však potřeba vážit cestu do kamenné prodejny. V e-shopu Silring je nejen možné nakoupit z pohodlí domova, ale zároveň je zde výběr daleko bohatší. I proto chvíli trvá, než si zákazník projede všechny kategorie na webu.