Podlaha podtrhuje celkovou atmosféru pokoje

Jelikož podlaha zabírá značnou část místnosti, velkou měrou se podílí na jejím výsledném dojmu. Chceme domov v útulném, moderním, rustikálním nebo industriálním duchu? Volba správného typu podlahy naše představy změní ve skutečnost.

Klasika a nadčasovost

Dřevěné podlahy z masivu jsou volbou na celý život. Zároveň vtiskávají domácnosti punc osobitosti, neboť se v průběhu let jejich vzhled postupně mění. Jejich velkou výhodou je možnost renovace, proto jsou téměř nesmrtelné. Mezi nejoblíbenější typ dřevěných podlah patří parkety, velmi kvalitní jsou například parkety WÖLFEL. Pokud ovšem dřevo nepatří mezi náš oblíbený materiál, můžeme sáhnout i po parketách laminátových či vinylových.

Laminát snese téměř vše

Laminát je velice vděčným materiálem, proto na podlahách z něho oceníme hlavně vysokou odolnost vůči mechanickému poškození. Současně jsou laminátové plovoucí podlahy jedny z nejvhodnějších v případě podlahového vytápění. Pokud se rozhodneme pro tento typ podlahy, pak máme z čeho vybírat. Nabídka barevných dezénů a věrohodných imitací dřeva je opravdu široká.

Konkurence PVC

Skvělými vlastnostmi se mohou pochlubit i podlahy vinylové, které mají nejblíže k podlahám z PVC. Oceníme u nich snadnou údržbu a značnou odolnost. Vinyl je vhodný převážně do kuchyně, své uplatnění najde i v koupelně s vysokou koncentrací vlhkosti.

Aby podlaha sloužila dlouhá léta

Investice do podlahy je nemalá částka, proto bychom se o podlahu měli správně starat, abychom co nejvíce prodloužili její životnost. K tomu nám dopomohou laky na podlahy sloužící k drobným opravám a zvyšující odolnost podlahy. Dalšími prostředky jsou oleje na podlahy chránící zejména dřevěné podlahy před vlhkým prostředím. Navíc dřevěný povrch díky nim získá přirozený vzhled, tmavé barvy se oživí. Olej současně zabraňuje vniknutí nečistot do dřeva.